Суд зобов’язав НБУ виплатити 129 млн гривень колишнім власникам «Радикал Банку»
Діяльність банку часто пов’язують з «Сім’єю Януковича»

Північний апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Національного банку України (НБУ) та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 21.01.2020 (в справі №910/9095/18) щодо стягнення з Нацбанку 128,9 млн гривень «майнової шкоди» на користь «Промислової інноваційної компанії». Про це повідомляє Finbalance.
Колишні власники банку через ТОВ «Промислова інноваційна компанія» судяться з НБУ через «неправомірне рішення» про віднесення «Радикал Банку» до категорії неплатоспроможних.
У серпні 2019 року Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу НБУ. Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було задоволено вказаний позов «Промислова інноваційна компанія» та вирішено стягнути з Нацбанку на користь цієї фірми 128,9 млн гривень відшкодування майнової шкоди. Тоді суд касаційної інстанції відправив цю справу на новий розгляд у суд першої інстанції – Госпсуд м. Києва.
У ході судового процесу «Промислова інноваційна компанія» зазначала, що постанова НБУ про віднесення «Радикал Банку» до категорії неплатоспроможних була визнана протиправною та скасована судовими рішеннями.
Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити клопотання НБУ про призначення експертизи у цій справі. Своє клопотання Нацбанк мотивував законом про банки.
Законом встановлено особливий порядок відшкодування шкоди, заподіяної у разі скасування в судовому порядку рішення НБУ про виведення з ринку банків.
Як зазначає видання, саме міжнародно визнана аудиторська фірма має підтвердити розмір шкоди, якщо така була завдана власникам виведеного з ринку банку. Однак, Північний апеляційний госпсуд трактував ситуацію та закон інакше.
Нагадаємо: «Радикал банк» це колишній український комерційний банк. Працював на ринку з 2010 року. Його визнали банкрутом в липні 2015 року. Тоді ж у банку було введено тимчасову адміністрацію. У листопаді правління Нацбанку схвалило Постанову про ліквідацію ПАТ «Радикал банк».
Власником 71% акцій «Радикал Банку» є ТОВ «Промислова інноваційна компанія». Її контролюють Олександр Шпак (71%) та Веремійченко Анрі (28%). Діяльність банку часто пов’язують з «Сім’єю Януковича».
Раніше повідомлялося, що термін здійснення процедури ліквідації «Радикал Банку» триватиме до 09 листопада 2020 року включно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].