Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
В Україні планують створити держреєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва

В Україні планують створити держреєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва

Він має унеможливити шахрайство із забудовами

В Україні планують створити держреєстр прав на об’єкт незавершеного будівництва
фото: mvs.gov.ua

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко під час зустрічі міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва заявив про створення «державного реєстру прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості». Про це повідомляє пресслужба МВС.

«За два місяці буде напрацьовано законодавчу базу, яка унеможливить шахрайство із забудовами», – заявив Геращенко.

Згідно з повідомленням, створення «Державного реєстру прав на об’єкт незавершеного будівництва та майбутній об’єкт нерухомості» має стати механізмом запобігання зловживань забудовників при продажу майнових прав на об’єкт нерухомості.

Зазначається, що з цього приводу команда фахівців на чолі з народним депутатом Оленою Шуляк презентувала концепцію законодавчих змін, які покликані урегулювати відносини між забудовниками та інвесторами, захистити саме інтереси інвесторів, а також посилили відповідальність забудовників за невиконання договірних умов або шахрайських дій.

Зі свого боку голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв зазначив, що активно ведеться робота над змінами в законодавство щодо діяльності фінансового регулятора, насамперед надання йому реальних важелів контролю та попередження махінацій з фінансовими ресурсами, в тому числі надання доступу до банківської таємниці, можливості блокування рахунків шахраїв та інші інструменти, за прикладом зарубіжних країн, де такі регулятори мають значні повноваження.

«Робота переходить в площину саме практичних напрацювань та результативної діяльності в створених підгрупах. За 2 місяці ми повинні напрацювати проєкти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати «дорожню карту» тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – зазначив Геращенко.

Уточнюється, що ініціативні та зацікавлені громадяни можуть вносити свої аргументовані пропозиції щодо можливого вирішення проблем з незавершеним житловим будівництвом (електронна адреса МРГ – kanishynalm@minregion.gov.ua).

Нагадаємо: міністерство цифрової трансформації відкрило дані про декларативні та роздільні документи з Реєстру будівельної діяльності

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті