Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Британія пересуне плани із заборони бензинових і дизельних двигунів на 10 років ближче

Британія пересуне плани із заборони бензинових і дизельних двигунів на 10 років ближче

Економічне відродження країни заплановано направити в «зелене» русло

Британія пересуне плани із заборони бензинових і дизельних двигунів на 10 років ближче
фото Shutterstock

Щоб до 2050 року стати вуглецево-нейтральною країною, Великобританія повинна ще швидше відмовитися від автомобілів, що забруднюють атмосферу. Британський уряд розглядає пропозицію перенести терміни введення заборони на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів з 2040 на 2030 й рік, передає HighTech.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон збирається прискорити перехід до чистого транспорту, зсунувши терміни введення заборони на продаж автомобілів на викопному паливі з 2040 на 2030 рік. Ця пропозиція – частина програми з виходу країни з кризи, викликаної пандемією коронавірусу, і покликана направити економічне відродження в нове, «зелене» русло. Спочатку оголошення нового плану планувалося цього тижня, але через сплеск корона вірусної статистики офіційну заяву буде зроблено пізніше.

Рішення про наближення термінів відмови від машин з ДВЗ дозволить Британії обігнати Францію та стати в один ряд з Німеччиною, Ірландією і Нідерландами. Норвегія збирається заборонити продаж автомобілів з ДВЗ вже в 2025 році.

План, який підтримують офіційні радники уряду з Комітету з кліматичних змін, швидше за все, з'явиться разом з національними планами з перетворення країни в вуглецево-нейтральну економіку до середини століття. Вони повинні бути узгоджені в листопаді, пише The Guardian.

Як вважає Метью Пеннікук, тіньовий міністр з кліматичних змін, введення заборони в 2030-му – «амбітна, але досяжна дата», яка надасть нового поштовху британській автомобільній індустрії, стане на заваді кліматичній катастрофі і очистить повітря від вихлопів, що забруднюють міста.

За оцінками директора Національної енергомережі Британії Грема Купера, електрифікація всього дорожнього транспорту, крім важких вантажівок, збільшить потребу в електроенергії менше ніж на третину, в порівнянні з сьогоднішніми витратами близько 300 ТВт/год. З цим мережа легко впорається, заявив він.

На початку року Борис Джонсон уже пропонував прискорити відмову від транспорту на бензині і дизелі. Перед Кліматичним самітом ООН він заявив, що продаж автомобілів з ДВЗ буде заборонений не в 2040 році, а в 2035 або навіть раніше.

Як повідомлялося, британська влада планує зобов’язати постачальників газу фінансувати виробництво «зеленого» палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті