Фонд Ландекера запустить проект, в якому штучний інтелект виявлятиме в мережі антисемітизм
Для виявлення прихованого антисемітизму потрібні нові технології

Дослідники з Королівського коледжу в Лондоні, німецького Фонду Альфреда Ландекера і Центру досліджень антисемітизму при Технічному університеті Берліна запустили спільну трирічну програму «Дешифровка антисемітизму» (Decoding Antisemitism), передає Коммерсант.
Мета програми – навчити штучний інтелект виявляти антисемітизм в постах і коментарях в соцмережах і в іншому інтернет-контенті, оскільки, як відзначають дослідники, алгоритмам складніше виявити антисемітизм в інтернеті, тому що він часто має приховану форму.
У проекті візьмуть участь фахівці з ІІ, лінгвісти, історики та інші експерти. На проект «Дешифровка антисемітизму» Фонд Альфреда Ландекера виділив €3 млн.
«Інтернет-компаніям не вдається зупинити хвилю онлайн-ненависті. Завдання складне, тому що ненависть часто проявляється витонченими і прихованими способами і постійно змінює форму», – зазначає один з керівників проекту і викладач із соціокультурного застосування ІІ Королівського коледжу в Лондоні Деніел Аллінгтон. Серед прикладів прихованого антисемітизму дослідники наводять заміну слів, наприклад, juice (сік) замість Jews (євреї), натяки на теорії змови, відтворення стереотипів через зображення.
«Для вирішення цієї проблеми потрібні інновації, оскільки звичайні програми виявлення онлайн-антисемітизму не знаходять приховані дифамації. Необхідний підхід, що враховує приховану ненависть, контекстну інформацію і культурні норми», – зазначив Аллінгтон.
Фонд Альфреда Ландекера був заснований родиною Райманн – однією з найбагатших родин Німеччини, яка заробила статки на хімічному концерні Benckiser. Кілька років тому вона опублікувала дослідження про зв'язки компанії з нацистами, а також про те, як в роки Другої світової війни в ній використовувалася примусова праця. Незабаром після цього Райманн заснували фонд, який був названий на честь бухгалтера-єврея Альфреда Ландекера, який загинув в гетто в 1942 році, і метою якого є збереження пам'яті про жертви Голокосту і нацистського режиму, а також боротьба з дискримінацією в сучасному світі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].