Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Напади на іракських лікарів почастішали через зростання смертей від коронавірусу

Напади на іракських лікарів почастішали через зростання смертей від коронавірусу

В Іраку різко зростає кількість випадків COVID-19

Напади на іракських лікарів почастішали через зростання смертей від коронавірусу
скрін-шот Reuters

Родичі пацієнта, який помер від коронавірусу, побили 47-річного Таріка Аль-Шейбані, іракського лікаря і директора лікарні Аль-Амаль в Наджафі, до втрати свідомості. Побиття потрапило на відеозаписи камер спостереження, кадри з яких опинилися в розпорядженні Reuters. Відео стало вірусним в мережі.

«Всі лікарі налякані», – сказав Шейбані, коментуючи ситуацію по відеозвязку у себе вдома через кілька тижнів після нападу. «Щоразу коли пацієнт помирає, ми все затримуємо дихання».

Він один з багатьох лікарів, які з усіх сил намагаються виконувати свою роботу, оскільки в Іраку різко зростає кількість випадків COVID-19.

Вони працюють в системі охорони здоров'я, яка за довгі роки громадянського конфлікту і недофінансування занепала. І тепер вони стикаються з додатковою загрозою фізичного нападу з боку вбитих горем і зневірених сімей.

Як зазначає Reuters, з початку пандемії почастішала практика нападів на медичний персонал, зафіксовано десятки проявів насильства.

Тим часом ООН попередила, що пандемія може вийти з-під контролю в Іраку.

Влада країни скасувала більшість заходів ізоляції, дозволивши ресторанам і культовим спорудам знову відкритися, але вона закрила кордони для паломників напередодні великого паломництва мусульман-шиїтів, яке зазвичай збирає мільйони людей на півдні країни.

Щодня в Іраку реєструється кілька тисяч нових випадків зараження коронавірусом, зараз їх загальна кількість перевищує 300 000, понад  8000 людей померли, і це число, як побоюються лікарі, різко зросте, що поставить медичних працівників під сильний тиск і фізичну небезпеку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті