Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
«У віруса є одна хитрість»: вчені знайшли можливу причину найважчих випадків COVID-19

«У віруса є одна хитрість»: вчені знайшли можливу причину найважчих випадків COVID-19

Причиною неправильної реакції імунітету могли стати генетичні відхилення

«У віруса є одна хитрість»: вчені знайшли можливу причину найважчих випадків COVID-19
фото pixabay.com

Вчені вперше зуміли пояснити, чому люди у віці, особливо чоловіки, більше ризикують захворіти на COVID-19 у важкій формі, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes.

Два дослідження, опубліковані 24 вересня в журналі Science, свідчать про те, що можливою причиною майже 14% найважчих випадків захворювання на COVID-19 міг стати брак в організмі інтерферону I типу, який допомагає регулювати активність імунної системи. Одне дослідження показало, що причиною неправильної реакції імунітету могли стати генетичні відхилення, в іншому вчені виявили, що у ряду пацієнтів інтерферон атакували антитіла.

«Схоже, у вірусу є одна велика хитрість. [Вона] полягає в тому, щоб уникнути початкової вродженої імунної відповіді протягом значного періоду часу і, зокрема, уникнути ранньої відповіді інтерферону I типу», – пояснив у розмові з Bloomberg вірусолог з Інституту імунології в Ла-Хойя Шейн Кротті.

Уповільнена відповідь інтерферону призводить до розмноження вірусу в організмі, яке в свою чергу «пробуджує» інші частини імунної системи. Це може викликати запалення легенів – побічний ефект надмірної імунної реакції на вірус, наводить агентство слова завідувача кафедри інфекційних захворювань в університеті Гонконгу Юена Квок-Юнга.

Дослідники також виявили, що 94% пацієнтів з антитілами, які атакували інтерферон, були чоловіками. «Наша гіпотеза полягає в тому, що це X-зчеплена рецесивна ознака. Жінки з двома Х-хромосомами захищені [від неправильної реакції], а чоловіки з одним – ні», – зазначив один з авторів дослідження французький імунолог Жан-Лоран Казанова. Крім того, вчені звернули увагу, що половина пацієнтів з антитілами-шкідниками були старше 65 років. Ці знахідки можуть пояснити, чому літні чоловіки переносять захворювання коронавірусів помітно гірше за інші групи, пише Science.

Опубліковані дослідження дозволяють припустити, що у синтетичного інтерферону є потенціал для лікування коронавірусу на ранніх стадіях. Десятки клінічних випробувань уже використовують інтерферони в боротьбі з COVID-19, повідомляє агентство.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні почалася друга хвиля коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті