«У віруса є одна хитрість»: вчені знайшли можливу причину найважчих випадків COVID-19
Причиною неправильної реакції імунітету могли стати генетичні відхилення

Вчені вперше зуміли пояснити, чому люди у віці, особливо чоловіки, більше ризикують захворіти на COVID-19 у важкій формі, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes.
Два дослідження, опубліковані 24 вересня в журналі Science, свідчать про те, що можливою причиною майже 14% найважчих випадків захворювання на COVID-19 міг стати брак в організмі інтерферону I типу, який допомагає регулювати активність імунної системи. Одне дослідження показало, що причиною неправильної реакції імунітету могли стати генетичні відхилення, в іншому вчені виявили, що у ряду пацієнтів інтерферон атакували антитіла.
«Схоже, у вірусу є одна велика хитрість. [Вона] полягає в тому, щоб уникнути початкової вродженої імунної відповіді протягом значного періоду часу і, зокрема, уникнути ранньої відповіді інтерферону I типу», – пояснив у розмові з Bloomberg вірусолог з Інституту імунології в Ла-Хойя Шейн Кротті.
Уповільнена відповідь інтерферону призводить до розмноження вірусу в організмі, яке в свою чергу «пробуджує» інші частини імунної системи. Це може викликати запалення легенів – побічний ефект надмірної імунної реакції на вірус, наводить агентство слова завідувача кафедри інфекційних захворювань в університеті Гонконгу Юена Квок-Юнга.
Дослідники також виявили, що 94% пацієнтів з антитілами, які атакували інтерферон, були чоловіками. «Наша гіпотеза полягає в тому, що це X-зчеплена рецесивна ознака. Жінки з двома Х-хромосомами захищені [від неправильної реакції], а чоловіки з одним – ні», – зазначив один з авторів дослідження французький імунолог Жан-Лоран Казанова. Крім того, вчені звернули увагу, що половина пацієнтів з антитілами-шкідниками були старше 65 років. Ці знахідки можуть пояснити, чому літні чоловіки переносять захворювання коронавірусів помітно гірше за інші групи, пише Science.
Опубліковані дослідження дозволяють припустити, що у синтетичного інтерферону є потенціал для лікування коронавірусу на ранніх стадіях. Десятки клінічних випробувань уже використовують інтерферони в боротьбі з COVID-19, повідомляє агентство.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні почалася друга хвиля коронавірусу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].