Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Саудівська Аравія відправила перший в світі вантаж екологічного аміаку до Японії

Саудівська Аравія відправила перший в світі вантаж екологічного аміаку до Японії

Японія прагне стати світовим лідером у використанні водню, який міститься в аміаку

Саудівська Аравія відправила перший в світі вантаж екологічного аміаку до Японії
фото www.aramco.com/

Перша в світі партія блакитного аміаку знаходиться на шляху з Саудівської Аравії до Японії, де він буде використовуватися на електростанціях для виробництва електроенергії без викидів вуглецю.

Як повідомляє Bloomberg, компанія Saudi Aramco оголосила в неділю, що виготовила паливо, перетворивши вуглеводні в водень, а потім в аміак, вловивши при цьому побічний продукт двоокису вуглецю. За повідомленням Aramco, Японія отримає 40 тонн блакитного аміаку в першій партії.

Аміак можна спалювати на теплових електростанціях без викидів вуглецю. Це означає, що у компанії є «потенціал, щоб внести значний вклад у створення доступної і надійної низьковуглецевої енергетики в майбутньому», наголошує Aramco.

Японія прагне стати світовим лідером у використанні водню, який міститься в аміаку. Відповідно до Паризької кліматичної угоди країна взяла на себе зобов'язання скоротити викиди парникових газів на 26% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2013 року.

Блакитний аміак – це сировина для блакитного водню, різновиду палива, виробленого з викопного палива з процесом уловлювання та зберігання викидів CO2. Водень з відновлюваних джерел енергії, який не створює викидів, відомий як зелений водень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті