Захворіло у світі
45,629,082
Померло у світі
1,189,515
Вилікувалось у світі
30,309,163
Захворіло в Україні
387,481
Померло в Україні
7,196
Вилікувалось в Україні
158,928
НАЗК виявило корупційні ризики у створенні нацоператора тютюнових виробів

НАЗК виявило корупційні ризики у створенні нацоператора тютюнових виробів

АМКУ та МВС повідомили, що зазначений проєкт постанови до них на погодження не надходив

НАЗК виявило корупційні ризики у створенні нацоператора тютюнових виробів
фото: pixabay.com

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило корупційні ризики у постанові Кабінету міністрів про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів. Про це повідомила «Ліга антитрасту».

У НАЗК зазначили, що, вони вже не зможуть проаналізувати проєкт, оскільки уряд 9 вересня встиг його прийняти, після внесення цього питання з голосу в порядок денний заступницею Міністра економіки.

Однак, НАЗК здійснило моніторинг положень вже прийнятої постанови та виявило в ній корупціогенні фактори, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень. У зв’язку з чим  Агентство надішле звернення до Міністерства юстиції з пропозицією включити зазначену постанови до плану проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів.

Крім того, Антимонопольний комітет та Міністерство внутрішніх справ на запити «Ліга антитрасту» повідомили, що зазначений проєкт постанови до них на погодження також не надходив. Попри те, що Міністерство фінансів у листі на Уряд зазначило про необхідність погодження проєкту постанови з АМКУ.

Постанова встановлює низку критеріїв до такого Національного оператора, серед яких:

  • не менше 5 останніх років здійснювати діяльність з оптової реалізації сигарет в Україні та співпрацювати весь цей час з виробниками сигарет або імпортерами;
  • протягом останніх трьох років перебувати в українському реєстрі великих платників податків;
  • протягом останніх п’яти років володіти внесеними до податкового реєстру приміщеннями, де зберігаються тютюнові вироби, не менш ніж по одному в кожній області тощо.

При цьому немає вимог про те, що компанія повинна мати прозору структуру власності без офшорів, не повинна мати зв’язків з державою-агресором, посадові особи національного оператора не повинні мати непогашену судимість, або «вирок» від Антимонопольного комітету (АМКУ) за зловживання монопольним становищем чи картель з непогашеним штрафом.

«Зазначеною постановою фактично легалізується монопольне становище компанії «Тедіс» на ринку оптової реалізації тютюнових виробів», – вважають у «Лізі антитрасту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті