Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Кулеба озвучив позицію України щодо конфлікту в Нагірному Карабаху

Кулеба озвучив позицію України щодо конфлікту в Нагірному Карабаху

Україна веде перемовини з партнерами, щоб мати скоординовану позицію щодо цих подій

Кулеба озвучив позицію України щодо конфлікту в Нагірному Карабаху
фото: УНІАН

Міністр закордонних справ (МЗС) Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу 30 вересня заявив, що Україна закликає сторони конфлікту в Нагірному Карабаху не розпалювати додаткових емоцій і врегулювати конфлікт з дотриманням принципу територіальної цілісності держав. Про це повідомляється на сторінці МЗС у фейсбуці.

«Одним з наріжних каменів зовнішньої політики України є підтримка територіальної цілісності держав. Ми послідовно підтримуємо територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан послідовно підтримує територіальну цілісність нашої держави у міжнародно визнаних кордонах», – сказав Кулеба.

Він додав, що Україна продовжує стежити за конфліктом у Нагірному Карабаху і веде перемовини з партнерами, щоб мати скоординовану позицію.

«Загострення у Нагірному Карабасі красномовно свідчить: так звані «заморожені конфлікти» насправді не заморожені та можуть вибухнути у будь-яку мить. Це осередки нестабільності в Європі, і міжнародне співтовариство має послідовно докладати зусиль для їх врегулювання», – додав Кулеба. 

Також міністр повідомив, що посольства у Вірменії та Азербайджані отримали доручення надавати максимальне сприяння громадянам України у цих країнах: гарячі лінії працюють цілодобово, посольства мають встановити зв’язок з громадянами, які перебувають в районах, наближених до бойових дій.

Нагадаємо: один із найбільш затяжних конфліктів у світі – територіальний диспут Азербайджану і Вірменії – раптово спалахнув з новою силою. 27 вересня Баку і Єреван, звинувативши одне одного в агресії, розгорнули запеклі бойові дії вздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаху. Обидві країни ввели військовий стан і зробили войовничі заяви, представивши зіткнення як війну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті