Китай до 2030 року припинить бути світовим центром збирання гаджетів – прогноз

Китай до 2030 року припинить бути світовим центром збирання гаджетів – прогноз

Замість КНР глобальним центром збірки техніки стануть країни Південно-Східної Азії

Китай до 2030 року припинить бути світовим центром збирання гаджетів – прогноз
фото pixabay.com

У наступні десять років в глобальному ланцюжку поставок ноутбуків і настільних ПК відбудуться значні зміни, в результаті яких Китай перестане бути світовим центром збірки комп'ютерної техніки. З таким прогнозом недавно виступили фахівці тайванського дослідницького інституту Market Intelligence & Consulting Institute (MIC), передає DailyComm з посиланням на Taipei Times.

За розрахунками MIC, до 2030 року тільки 40% світового виробництва ноутбуків залишиться в Китаї.

«Перебудова глобального ланцюжка поставок буде однією з найважливіших тенденцій у найближчі 10 років. У довгостроковій перспективі ключові виробники компонентів так само, як і складальники ноутбуків, підуть з Китаю», – йдеться в звіті MIC.

Дослідники вважають, що більшість ключових виробників комп'ютерних компонентів передислокуються з КНР в країни Південно-Східної Азії. Очікується, що до 2030 року половина лептопів, які випускаються в світі, буде збиратися на конвеєрах у Південно-Східній Азії.

Тайвань, як і раніше, буде центром наукових досліджень і розробок для комп'ютерної галузі. Що стосується збірки ноутбуків, то лише 5% від загальносвітового обсягу припаде на частку тайваньських підприємств, заявили в MIC.

Замість КНР глобальним центром збірки десктопів стануть країни Південно-Східної Азії. Зокрема, промислові кластери будуть знаходитися в Індії, Таїланді і В'єтнамі.

Крім того, приблизно 30% світового виробництва настільних ПК припаде на частку США, а п'ята частина пристроїв збиратиметься на підприємствах в Чехії і Польщі.

Разом з тим, Китай продовжить виробляти значну частку комплектуючих для десктопів: за оцінками MIC, до 2030 КНР буде забезпечувати 40% цієї продукції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло