Вугільну промисловість Китаю не надто турбує план влади щодо істотного скорочення викидів
Днями лідер КНР зробив несподівану заяву про наміри країни стати вуглецево-нейтральною до 2060 року

Вугільну промисловість Китаю не турбує план країни щодо різкого скорочення викидів вуглецю до 2060 року.
Як повідомляє Bloomberg, у найближчі роки вона, скоріше за все, продовжить працювати у звичайному режимі, навіть після несподіваної заяви лідера Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпіна про те, що Китай хоче стати вуглецево-нейтральною країною до 2060 року.
За словами джерел агентства, в міру того як КНР до 2025 року додаватиме нові шахти й вугільні електростанції, тверде викопне паливо буде як і раніше домінувати в енергетичному секторі країни, тому споживання істотно не постраждає.
Нагадаємо: днями Сі Цзіньпін оголосив про свої кліматичні амбіції, згідно з якими, в кінцевому підсумку доведеться відмовитися від найбруднішого викопного палива, яке наразі забезпечує більше половини енергії Китаю і забезпечує 3,5 млн людей робочими місцями. Однак, швидше за все, цього не відбудеться в найближчі роки, оскільки країна все ще інвестує в нові вугільні потужності.
Агентство додає, що вугілля грає важливу роль в енергобалансі Китаю і знаходиться в центрі уваги активістів-екологів, які закликають до більш рішучої боротьби зі зміною клімату. Країна виробляє і спалює половину світових запасів вугілля, тому її енергетичний сектор робить найбільший внесок в щорічний обсяг викинутих парникових газів.
Вуглецево-нейтральне майбутнє несумісне з такими темпами спалювання вугілля, як в Китаї, які тільки в минулому році досягли 3,9 млрд тонн. Дослідники з Інституту енергетики, навколишнього середовища і економіки Університету Цінхуа відзначають, що до 2050 року необхідно буде відмовитися від вугільної енергетики, щоб Китай зміг досягти мети Сі Цзіньпіна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].