Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Рада не буде голосувати за закон про врегулювання податкового боргу «Укрнафти»

Рада не буде голосувати за закон про врегулювання податкового боргу «Укрнафти»

Сума заборгованості складає понад 32 млрд грн

Рада не буде голосувати за закон про врегулювання податкового боргу «Укрнафти»
Фото: RIA Novosti

Верховна Рада не включила до порядку денного законопроєкт № 4119, який передбачає компенсацію «Нафтогазу» за постачання газу населенню в рамках ПСО та врегулювання податкового боргу «Укрнафти». За включення проєкту закону до порядку денного проголосувало 214 нардепів при 226 необхідних.

Документом пропонується виплатити «Нафтогазу» зі спеціального фонду держбюджету 32,2 млрд грн компенсації за покладення на неї Кабінетом Міністрів спецобов’язків (ПСО) із продажу газу для потреб населенню і теплокомуненерго. Отримання компанією такої компенсації передбачено статтею 11 закону «Про ринок природного газу».

У пояснювальній записці стверджується, що законопроєкт не спричинить негативного впливу на баланс держбюджету, оскільки передбачені ним додаткові видатки у сумі 32,2 млрд грн, а також фінансування заходів державної підтримки інфраструктурних проєктів у сумі 10,3 млрд грн буде у повному обсязі забезпечено додатковими джерелами фінансування що не враховувалися під час планування держбюджету-2020.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт щодо погашення мільярдних боргів «Укрнафти» і компенсації «Нафтогазу» був зареєстрований 28 вересня. 

Серед авторів законопроєкту нардепи з фракції «Слуга народу» (в т.ч голова фракції Давид Арахамія), а також представник фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Згідно з документом, загальний обсяг додаткових податкових надходжень до спеціальних фондів державного бюджету в рамках цієї операції складе 42,5 млрд грн, у тому числі:

- податковий борг ПАТ «Укрнафта» – загальним обсягом 30,35 млрд грн, у т.ч. з рентної плати (газ, нафта, конденсат) – 18,8 млрд грн; з податку на прибуток – 2,6 млрд грн; з ПДВ – 2,84 млрд грн; донараховані суми за результатами контрольно-перевірочної роботи (КПР), що перебувають в процедурі судового оскарження – 3,1 млрд грн; заборгованість підприємств системи ПАТ «Укрнафта» – 3 млрд грн;

- додаткові грошові зобов`язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств, що виникають у ПАТ «Укрнафта» за результатами операцій купівлі – продажу (постачання) природного газу з НАК «Нафтогаз України» – 6,2 млрд грн,

- додаткові податкові зобов`язання з податку на прибуток підприємств, що виникнуть у НАК «Нафтогаз України» внаслідок отримання належної компенсації – 5,95 млрд грн.

При цьому, на виплату компенсації ПСО зі спеціального фонду державного бюджету буде спрямовано 32,2 млрд грн, а надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд грн буде спрямовано на фінансування заходів державної підтримки інфраструктурних проєктів з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізація залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень (1,3 млрд грн), здійснення заходів створення, розвитку та забезпечення діяльності національного авіаперевізника (5 млрд грн); відновлення мостів на автомобільних дорогах загального користування (4 млрд грн).

Документ передбачає, що в разі неналежного виконання «Укрнафтою» відповідного плану, «Нафтогаз» буде зобов'язаний перерахувати до спецфонду держбюджету кошти в обсязі сум відповідних повернень, впродовж 5 робочих днів

«Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України. «Нафтогазу» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов`язаних з Ігорем Коломойським і його партнерами – близько 42% акцій.

Нагадаємо, на початку лютого 2020 року тодішній виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що суд затвердив мирову угоду «Нафтогазу» й «Укрнафти». Згідно з угодою, НАК повинен виплатити «Укрнафті» майже 30 млрд грн, викупивши у неї спірні 2 млрд кубометрів газу, використані у 2006-2012 роках на потреби населення, і ще додатково – 2 млрд кубів газу майбутнього видобутку.

Як зазначалося, в рамках угоду «Укрнафта» має передати спірний газ «Нафтогазу» за укладеним договором купівлі-продажу цього газу.

При цьому «Нафтогаз» має отримати з держбюджету компенсацію за покладені спецзобов`язання, розрахуватися за газ з «Укрнафтою» (загальна сума – майже 15 млрд грн), а також надати передоплату до 14,6 млрд грн за газ, який «Укрнафта» буде видобувати й передавати «Нафтогазу» в майбутні періоди.

Всі ці кошти «Укрнафта» має направити до держбюджету як погашення податкового боргу та сплати податків, що виникають у зв`язку зі здійсненням цих операцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті