Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Влада Росії спробує штучно викликати опади в Криму за допомогою літака

Влада Росії спробує штучно викликати опади в Криму за допомогою літака

Із серпня воду для населення подають за графіком

Влада Росії спробує штучно викликати опади в Криму за допомогою літака
Фото: pixabay.com

Російська Федеральна служба по гідрометеорології направила до окупованого Криму літак-метеолабораторію Як-42Д, щоб примусово викликати в регіоні опади в умовах посухи. Як повідомляє пресслужба Росгідромету, рішення про проведення робіт прийнято за зверненням окупаційної влади Криму.

Згідно з повідомленням, літак оснащений апаратурою визначення параметрів хмар і впливу на них.

«Після проведення активних впливів на хмари протягом одного сезону, сезонне збільшення опадів у порівнянні з багаторічними статистичними даними може досягти 10-30%», – сказано в повідомленні.

Росгідромет зазначає, що посуха в Криму призвела до пересихання безлічі річок і водосховищ.

«Несприятливі чинники привели до майже повного висихання таких річок, як Кача, Альма, Чорна, Бельбек, Тонас. Крім того, від посухи постраждали близько 20 приток, що живлять більші річки», – констатують у російському відомстві.

Воду в житловий сектор сорока населених пунктів окупованого півострова з серпня подають за графіком, люди скаржаться, що вода дуже брудна.

Проблеми з водопостачанням у Криму почалися після окупації півострова Росією і збільшення кількості російських військ на півострові, через що Україна перекрила Північно-Кримський канал, по якому на півострів надходила вода з Дніпра.

Як повідомлялося раніше, посли Євросоюзу схвалили санкції проти двох осіб і чотирьох компаній, відповідальних за будівництво Кримського мосту. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті