Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Кабмін збільшив зарплату полярників у 2,5 раза

Кабмін збільшив зарплату полярників у 2,5 раза

Відтепер вона складатиме близько 54 000 грн на місяць

Кабмін збільшив зарплату полярників у 2,5 раза
Антарктична станція «Академік Вернадський»
Фото: kpi.ua

Уряд прийняв зміни до нормативного акту, що дозволять збільшити оплату праці полярників (добові) у два з половиною рази у порівнянні з чинною. Відтепер вона складатиме близько 54 000 грн на місяць. Про це з посиланням т.в.о. міністра освіти й науки України Сергія Шкарлета повідомила пресслужба Кабміну. 

Він підкреслив, що це мінімальна сума зарплати моряків, хоча ті працюють у менш екстремальних умовах.  

Директор Національного антарктичного центру Євген Дикий сподівається, що підвищення заробітної плати вплине на оголошений конкурс на участь у 26-й українській антарктичній експедиції.

«До ухвалення сьогоднішнього історичного рішення оплата праці українських полярників роками залишалась найнижчою серед усіх трьох десятків країн престижного «Антарктичного Клубу», що жодним чином не відповідало внеску цих людей у розвиток української науки та у ствердження міжнародного престижу країни. Нарешті нам не буде соромно дивитись в очі тим, кого Батьківщина відправляє нести річну екстремальну вахту за 15 000 км від дому, і ми сподіваємось, що це відіб'ється на конкурсі на участь у наступній 26-й українській антарктичній експедиції (УАЕ), оголошеному наразі», ‒ зазначив він.

У пресрелізі підкреслюється, що постанова набуває чинності одразу після її публікації, тому  її дія поширюватиметься і на чинний склад 25-ї Української антарктичної експедиції, яка наразі несе полярну вахту на станції «Академік Вернадський», і на склад майбутньої 26-ї УАЕ.

Нагадаємо, середня зарплата українців за серпень 2020 року була на 8,6% більшою, ніж торік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті