Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
ЄБРР схвалив ще 567 млн євро позик за програмою «Зелені міста-2»

ЄБРР схвалив ще 567 млн євро позик за програмою «Зелені міста-2»

До програми приєдналися 5 українських міст

ЄБРР схвалив ще 567 млн євро позик за програмою «Зелені міста-2»
Фото: ukrinform

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 30 жовтня схвалив виділення 567 млн євро ​​кредитів у рамках другого вікна програми «Зелені міста-2», що збільшує її розмір до 1,149 млрд євро. Як зазначено в повідомленні банку, на 18 листопада на раду його директорів виноситься питання про можливість розширення цього другого вікна програми до 950 млн євро, що в цілому збільшить її розмір з урахуванням коштів інших донорів до 1,65 млрд євро, повідомляє Інтерфакс-Україна. 

У рамках програми «Зелені міста» ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці й реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, в дорожніх картах прописуються заходи щодо поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти й доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон.

Пілотні програми були реалізовані в Грузії, Вірменії та Молдові, після чого програма була затверджена радою директорів восени 2016 року. Першим учасником її від України став Львів, який зміг залучити 20 млн євро для комунального підприємства «Зелене місто» на будівництво заводу з перероблення відходів і рекультивації Грибовицької полігону.

Восени 2018 року, ЄБРР схвалив продовження програми «Зелені міста» з можливістю виділення додаткового фінансування у вигляді різних позик сумарним об'ємом до 700 млн євро. Як повідомляється на сайті програми, зараз вона має у своєму розпорядженні 1,5 млрд євро підтвердженого фінансування.

До програми приєдналися 42 міста, у тому числі п'ять з України: Хмельницький, Кривий Ріг, Київ, Львів та Маріуполь. Планується збільшити загальне число міст у програмі до сотні.

ЄБРР, зокрема, на початку вересня схвалив виділення 28,5 млн євро на розв'язання проблеми сміття в Хмельницькому. 18 листопада планується розгляд на раді директорів банку кредиту на 140 млн євро для «Київтеплоенерго», а на 2 грудня -15 млн євро «Львівводоканалу».

Як повідомлялося раніше, Зеленський видав розпорядження про залучення $100 млн для відновлення Східної України. Кредит залучать для реалізації проєкту «Східна Україна: возз'єднання, відновлення і відродження (проєкт 3В)»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті