Ахметову дозволили придбати найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля
Загалом компанія Ахметова набула контроль на 9 вугільними підприємствами

Антимонопольний комітет дозволивкомпанії Рината Ахметова «Metinvest B.V.» набути контроль над 9 вугільними підприємствами, зокрема над найбільший в Україні виробником коксівного вугілля – «Шахтоуправлінням «Покровське».
«Metinvest B.V.» отримав контроль над наступними суб’єктами:
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
ТОВ «Індастріал Коал Холдинг»,
ПрАТ «Шахтоуправління Покровське»,
ТОВ «Збагачувальна Фабрика «Свято-варваринська»,
ТОВ «Шахтобудівельна Компанія»,
ТОВ «Шахта «Свято-покровська № 3»,
ТОВ «Вуглепромтранс»,
ТОВ «Свято-іллінський Машинобудівний Завод»,
ПрАТ «Автопідприємство «Укрбуд»,
ПрАТ «Шахтобудмонтажне Управління № 1».
Враховуючи незначні сукупні частки учасників концентрації на цих ринках АМКУ надав дозвіл на заявлені дії.
Разом з тим основна увага АМКУ була зосереджена на ринку коксівного вугілля (об’єкти контролю: ПрАТ «Шахтоуправління «Покровське», та ТОВ «Збагачувальна Фабрика «Свято-варваринська»).
Так, під час розгляду відповідної справи було, встановлено, що:
- сукупна частка учасників концентрації (з урахуванням внутрішньогрупового споживання та імпорту) на ринку коксівного вугілля за підсумками 2016-2019 років становила 11,9% – 23,2%.
- ринок є імпортоорієнтованим. Частка імпорту коксівного вугілля протягом періоду дослідження становила 66% – 75%.
- за рахунок видобутку українського коксівного вугілля можливо забезпечити лише близько 20% від загального обсягу потреб споживачів – українських виробників коксу.
- у будь-якого з учасників ринку є можливість імпортозаміщення коксівного вугілля в розумні строки та з помірними витратами, оскільки, імпортна продукція є більш конкурентоспроможною, ніж вітчизняна.
- виробничі потужності всієї вугільної промисловості України задіяні лише на 69%.
- виробничі потужності видобутку коксівного вугілля деяких шахт Міненерговугілля суттєво недозавантажені та мають запас використання.
Водночас враховуючи істотну частку учасників концентрації у видобутку коксівного вугілля, а також проєктних та виробничих потужностей (за підсумками 2017 – 2019 років), компаніям було запропоновано взяти на себе зобов’язання, які б могли усунути потенційно можливий негативний вплив на конкуренцію.
Компанія «Metinvest B.V.» повідомила про готовність взяти зобов’язання, якими має бути обумовлено здійснення відповідної концентрації.
Як повідомлялося раніше, філії британського банку «Barclays» обслуговували компанії українського олігарха Ріната Ахметова, попри звіти про можливість незаконних доходів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.