Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Вчені назвали Трампа головним джерелом дезінформації про коронавірус

Вчені назвали Трампа головним джерелом дезінформації про коронавірус

Він пропонував лікувати вірус протималярійним препаратом і приймати всередину дезінфікуючі засоби

Вчені назвали Трампа головним джерелом дезінформації про коронавірус
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп є головним джерелом спотвореної інформації про засоби лікування коронавірусу COVID-19 в світі, повідомляє Інтерфакс з посиланням на результати дослідження Корнельського університету.

Група вчених провела дослідження на основі 38 млн статтей, опублікованих англійською в усьому світі між 1 січня і 26 травня 2020 року. Понад 522 400 із цих публікацій були визнані такими, що породжують або підсилюють дезінформацію щодо пандемії.

Так, за даними авторів дослідження, більше половини – 295 300 таких публікацій – так чи інакше були пов'язані з коментарями президента Трампа про «чудодійні ліки» проти коронавірусу.

Зокрема, кількість таких статтей стрімко зросла після брифінгу Трампа 24 квітня, на якому він висловив думку про можливість застосування всередину дезінфікуючих засобів для лікування коронавірусу.

Схоже збільшення кількості новинних заміток, що дезінформують громадськість на предмет пандемії коронавірусу, були викликані заявами президента США про ефективність протималярійного препарату гідроксихлорохіну при лікуванні COVID-19.

Крім «чарівних ліків» група виділила ще 10 тем, які породили дезінформацію щодо COVID-29 – від теорій змови до думок про те, що вірус є біологічною зброєю Китаю.

За словами провідного автора дослідження Сари Еванегі, «якщо люди прислухаються до ненаукових і необгрунтованих заяв про це захворювання, вони з меншою ймовірністю будуть вивчати офіційні рекомендації і, таким чином, будуть створювати загрозу поширення вірусу».

База даних, яку використовував Корнеллський університет, охоплює публікації в таких країнах, як США, Великобританія, Індія, Ірландія, Австралія, Нова Зеландія і ряд африканських і азіатських країн. Дослідження отримало часткове фінансування від фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Трамп раніше в цьому році неодноразово заявляв про ефективність гідроксихлорохіну в лікуванні пацієнтів з COVID-19. Він розповів, що сам почав приймати даний препарат, оскільки «чув про нього багато хорошого». За його словами, він сам запитав лікарів Білого дому, чи можна йому приймати ці ліки. Медики відповіли, що не заперечують.

Гідроксихлорохін – протималярійний препарат, який існує вже не одне десятиліття.

Трамп також заявляв, що, оскільки дезінфікуючі засоби знищують вірус за хвилини, його можна вбити, наприклад, ін'єкцією такого засобу або якимось ще способом вживання всередину. Він також пропонував розглянути в якості лікування світло і тепло.

Пізніше медики розкритикували ідеї американського лідера, а сам Трамп сказав, що висував ці пропозиції з сарказмом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті