Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Міліція Киргизстану жорстко розігнала мітингувальників у Бішкеку, незадоволених результатами виборів

Міліція Киргизстану жорстко розігнала мітингувальників у Бішкеку, незадоволених результатами виборів

Кілька людей постраждали при розгоні мітингу під парламентом в Бішкеку

Міліція Киргизстану жорстко розігнала мітингувальників у Бішкеку, незадоволених результатами виборів
фото з соцмереж

У центрі Бішкека почався розгін прихильників опозиційних партій, не згодних з попередніми результатами виборів до парламенту Киргизстану, повідомляє «Інтерфакс».

Для розгону мітингувальників силовики застосували водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати. Співробітники правоохоронних органів екіпіровані щитами і кийками.

Раніше МВС Киргизстану закликав мітингувальників до порядку і вимагав розійтися. Замість цього учасники акції перекрили найближчі вулиці і почали штурмувати будівлю парламенту, де також розташований офіс президента країни. Кілька десятків мітингувальників зламали ворота і спробували пройти на територію, де вишикувалася охорона, було чути постріли.

Незважаючи на вечірній час, мітингувальники не розходяться, їх кількість продовжує зростати. За оцінками очевидців, їх понад 5000 осіб. Активісти скандують «Жеенбеков, кетсін» («Жеенбеков (президент Киргизстану – ред.), йди геть»), намагаються перекрити найближчі вулиці.

За словами організаторів, в акції протесту беруть участь представники і прихильники 11 політичних партій з 16, які брали участь напередодні в парламентських виборах. Вони підписали резолюцію з вимогою скасування підсумків голосування.

За попередніми даними на 20:00, після ручного підрахунку підсумків голосування, партія «Биримдик», до якої входить брат чинного президента Киргизії Асилбек Жеенбеков, набрала 25,98%.

Партія «Мекен Киргизстан» («Батьківщина Киргизстан») набирає 24,56%. За повідомленнями місцевих ЗМІ, партія «Мекен Киргизстан» фінансується колишнім заступником голови митниці Раімбеком Матраімовим, ім'я якого пов'язують з операціями по відмиванню і виведенню грошей з республіки і контрабанді товарів.

Партія «Киргизстан» набирає 8,96%, «Бутун Киргизстан» – 7,62%, «Мекенчіл» – 7,26%. Решта партій не змогли подолати семивідсотковий бар'єр.

4 жовтня в Киргизстані відбулися вибори до парламенту країни, в яких взяли участь 16 політичних партій. Явка виборців склала 56,5%. Остаточні підсумки виборів планується оголосити протягом 20 днів після завершення автоматичного підрахунку голосів.

Після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту Киргизстану відразу кілька опозиційних партій заявили, що не визнають результати виборів внаслідок масових порушень і фальсифікацій у ході виборчого процесу.

Представники опозиційних партій вийшли на мітинг з вимогою скасувати результати голосування і оголосити повторні вибори.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ висловило «серйозне занепокоєння» у зв'язку з «звинуваченнями, що заслуговують довіри, про підкуп голосів» на виборах. Глава місії БДІПЛ Томас Бозеруп зазначив, що також розчарувала «нестача критичного висвітлення кампанії, коли більша частина висвітлення зводилася не більше ніж до платної реклами», що знизило «якість і різноманітність інформації та думок, доступних виборцям».

На 120 місць у новому складі парламенту  Киргизстану претендували 16 партій. Згідно з попередніми результатами, до складу нового парламенту увійдуть партії «Биримдик», «Мекен Киргизстан» і «Киргизстан». Щоб увійти в парламент, партії повинні набрати більше 7% голосів і не менше 0,7% в кожній з семи областей країни, а також в містах Бішкек і Ош.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті