Франція та Індія разом будуть відстежувати розливи нафти із супутників

Франція та Індія разом будуть відстежувати розливи нафти із супутників

Влада Франції та Індії запустить супутники, які зможуть відстежувати розливи нафти і робити зйомки кілька разів в день

Франція та Індія разом будуть відстежувати розливи нафти із супутників
фото DR

Група супутників морського спостереження за Індійським океаном, яка буде запущена Індією і Францією, зможе відстежувати незаконні розливи нафти з суден. Про це в неділю заявив високопоставлений чиновник французького космічного агентства CENS, передає HighTech.

У серпні минулого року Франція та Індія взяли на себе зобов'язання розробити і створити угруповання супутників, оснащених телекомунікаційними, радіолокаційними і оптичними приладами дистанційного зондування, яка стане першою в світі космічної системою, здатною відстежувати розливи нафти та інших шкідливих продуктів.

Центр моніторингу буде знаходитися в Індії, додав офіційний представник. «З можливістю повторного перегляду супутників це дозволяє здійснювати зйомки кілька разів на день. Він також зможе виявляти нафтові плями і відстежувати їх походження», – зазначив чиновник.

Головна мета цього угруповання – відстеження нелегальних розливів нафти судами. В регіоні Індійського океану є кілька морських шляхів сполучення, які щодня використовуються багатьма суднами.

Супутники будуть спільно експлуатуватися Францією та Індією для моніторингу кораблів у Індійському океані. Система також охопить широкий пояс морських шляхів по всьому світу, що буде відповідати широкому спектру економічних інтересів Франції.

Індія і Франція також спільно експлуатують кілька супутників для моніторингу клімату. Після успішного етапу проектування, очолюваного спільною групою ISRO-CNES, супутник в найближчі місяці перейде в стадію розробки.

Нагадаємо, на Камчатці зафіксовано сильне забруднення моря нафтопродуктами, загинули тисячі тварин, досі не встановлено джерело забруднення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті