У Києві презентували Індекс прозорості українських компаній

У Києві презентували Індекс прозорості українських компаній

На відміну від попередніх років більшість у ТОП-10 Індексу становлять державні компанії

У Києві презентували Індекс прозорості українських компаній
фото: ukrinform.ua

Професійна асоціація корпоративного управління та Центр «Розвиток КСВ» представили Індекс прозорості українських компаній-2019 за критерієм прозорості сайтів компаній, які є найбільшими платниками податків. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Індекс – це насамперед оцінювання відкритої інформації, яка міститься на сайтах. Також ми оцінювали сторінки керівників компаній у соціальних мережах. Оцінювались елементи корпоративного управління й соціальної відповідальності. І вже три роки поспіль ми беремо найбільші компанії-платників податків за даними податкової, фіскальної служби», – зазначила експерт Центру «Розвиток КСВ» Алла Зінченко.

Лідерами Індексу стали наступні компанії:

  1. «Укргазбанк»
  2. ПрАТ «Карлсберг Україна»
  3. АТ «ПУМБ»
  4. ДП «НАЕК «Енергоатом»
  5. АТ НАК «Нафтогаз України»
  6. ДП «НАЕК «Укренерго»
  7. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
  8. ПрАТ «Укргідроенерго»
  9. АТ «Фармак»
  10. АТ «Укрзалізниця»

«Якщо загальний рівень прозорості – це 25,5%, тобто тільки чверть інформації розкривали компанії на своїх сайтах, то для 10-ти компаній лідерів Індексу – це 52,3%, тобто вони вдвічі більше надавали інформації, яка входила в категорії оцінювання», – сказала Зінченко

Також вона зазначила, що на відміну від попередніх років більшість у ТОП-10 Індексу становлять державні компанії.

Дослідження показало, що найчастіше компанії розміщують на свої сайтах інформацію, що стосується охорони довкілля, трудових відносин, роботи з громадами, корпоративного управління, керівництва компанії, складу наглядової ради, інформації для інвесторів, антикорупційних програм.

Як відзначила директорка Центру «Розвиток КСВ Марина Саприкіна, дослідження показує, що чимдалі більше українських компаній роблять свою діяльність публічною.

«Наприклад, з 2017 року, коли ми додали звіти з управління, ми побачили наскільки зростала кількість звітів компаній. Дослідження не стоїть на місці, змінюються часи, додаються нові фактори й важливі критерії», – зазначила Саприкіна.

Голова Правління Професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв повідомив, що таке дослідження планують зробити регулярним.

«Ми плануємо повторити таке дослідження. Ми намагатимемося вдосконалювати методологію, але зберігатимемо основні критерії, щоб порівнювати, як було цього року і як буде в майбутньому і щоб результати були зрівнянні, щоб було видно чи є прогрес, чи ні. І це буде наш внесок у розвиток вітчизняної економіки», – наголосив Окунєв.

Згідно з Індексом прозорості сайтів українських компаній-2019, учасниками оцінювання стали сайти компаній, які увійшли до ТОП-100 найбільших платників податків в Україні у 2019 році за даними Державної податкової служби.

Було проаналізовано 86 сайтів (14 компаній з-поміж найбільших платників не мають сайтів), в тому числі сайти 63 приватних компаній та 23 державних підприємств (в тому числі тих, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не менша ніж 50 відсотків +1 акція).

Було оцінено результати компаній у наступних сферах: корпоративне управління, права людини, трудові відносини, довкілля, відносини зі споживачами, чесні операційні практики, робота із громадами, звітність компанії (в тому числі звіту про управління та нефінансові звіти), навігація сайту та його доступність.

Дослідження провели: Професійна асоціація корпоративного управління у партнерстві із Центром «Розвиток КСВ» і за підтримки CIPE, а також за сприяння Мінекономіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті