Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Microsoft не стала примушувати розробників користуватися своєю платіжною системою

Microsoft не стала примушувати розробників користуватися своєю платіжною системою

Компанія пропонує Apple і Google зробити так само

Microsoft не стала примушувати розробників користуватися своєю платіжною системою
фото Shutterstock

Американська компанія Microsoft заявила, що не буде примушувати розробників використовувати свою платіжну систему, пише Axios, на яке посилається vc.ru. Компанія заявила, що так повинні вчинити й інші технічні гіганти, наприклад, Google і Apple.

Компанія проголосила свої принципи, які дозволяють користуватися іншими магазинами додатків, а розробникам дають право самим вирішувати, що і як продавати в додатку.

Згідно з принципами Microsoft, будь-який розробник може представити свій продукт в своєму магазині за умови, що він «відповідає об'єктивним стандартам з безпеки, конфіденційності, якості та змісту».

Крім магазину додатків Windows 10, Microsoft належить магазин Xbox – це єдиний спосіб завантажувати ігри на консоль. Microsoft визнає це, але заявляє, що консолі більш вузькоспрямовані, а їх розробка потребує дорогого обладнання, гроші на яке компанія отримує за рахунок продажу ігор в магазині.

На відміну від Microsoft, в магазинах додатків Apple і Google необхідно використовувати платіжну систему компаній, які стягують 30%-ві комісії при оплаті. За альтернативні способи оплати Apple і Google блокують додатки, як це було в серпні 2020 року з Fortnite.

Найбільше розробники незадоволені правилами Apple, оскільки Google дозволяє їм використовувати інші магазини додатків в обхід Google Play, а в Apple такої можливості немає.

У вересні Epic Games, Spotify, Tinder та інші об'єдналися проти правил Apple в коаліцію за «справедливість додатків». Вона виступає проти: 30%-х комісій App Store, відсутність можливості поширення додатків на iOS в обхід власного магазину Apple, а також антиконкурентних правил App Store.

Демократи з Конгресу США заявили, що Apple і Google – монополісти, які зловживають владою. Apple використовує владу над ОС і App Store для ускладнення конкуренції і виключення з видачі сервісів конкурентів, заявили демократи.

Нагадаємо, Конгрес США пропонує розділити техногігантів Apple, Amazon, Google і Facebook, оскільки вони сконцентрували в своїх руках надто велику потужність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті