IT-гігантам Google, Facebook і Amazon загрожує зростання транскордонних податків
Податок на прибуток технологічних компаній з 1,9% до 3,2%, або приблизно на $50-80 млрд на рік

Світова економіка може втратити більше 1% ВВП, якщо міжнародні переговори зі зміни правил транскордонного оподаткування зірвуться і викличуть торгову війну, заявила в понеділок Організація з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), пише Reuters.
У п'ятницю близько 140 країн-членів ОЕСР погодилися продовжити переговори після того, як спалах пандемії і нестійка позиція США перед президентськими виборами зруйнували надії на досягнення угоди в цьому році.
Громадський тиск на великі прибуткові транснаціональні корпорації на зразок Google, Facebook і Amazon з метою виплати ними своєї частки відповідно до міжнародних податкових правил зростає після того, як пандемія COVID-19 погіршила стан національних бюджетів, йдеться в узгодженій заяві країн.
Метою переговорів є оновлення міжнародних податкових правил в епоху цифрової торгівлі, зокрема, члени ОЕСР мають намір відмовити великі інтернет-компанії від реєстрації прибутку в країнах з низькими податками, як Ірландія.
Пропонований глобальний податок на прибуток технологічних компаній має бути підвищений з 1,9% до 3,2%, або приблизно на $50-80 млрд на рік. Максимальна цифра може досягти $100 млрд.
Поки нові міжнародні фіскальні правила не створені, уряди країн знаходять власний підхід до вирішення проблеми: планують і вводять податки на цифрові послуги, що викликає невдоволення і навіть погрози застосування заходів у відповідь з боку влади тієї країни, де і зареєстрована більшість IT-гігантів – США.
Альтернативою досягнення угоди може стати торгова війна, пише видання. За оцінкою ОЕСР, яка керує переговорами, при найгіршому сценарії розвитку подій, торгові суперечки можуть відкинути світовий ВВП більш ніж на 1%.
Країни-члени вже узгодили плани майбутньої угоди, заявив глава податкової служби ОЕСР Паскаль Сент-Амманс, і залишається тільки одне ключове питання: сфери діяльності, які потрібно охопити новими податковими правилами.
Як повідомлялося, Конгрес США пропонує розділити техногігантів Apple, Amazon, Google і Facebook.
Нагадаємо, Google може втратити браузер Chrome і частину рекламного бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].