Марченко прогнозує на цей опалювальний сезон нижчий рівень цін, ніж торік

Марченко прогнозує на цей опалювальний сезон нижчий рівень цін, ніж торік

Система виплати субсидій не зміниться, але стане менше субсидіантів, бо зросте рівень мінімалки

Марченко прогнозує на цей опалювальний сезон нижчий рівень цін, ніж торік
фото: slovoidilo.ua

Міністерство фінансів на цей опалювальний сезон прогнозує нижчий рівень цін, ніж минулого року. Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв’ю ThePage.

Зокрема, на питання журналіста, про те, що пропонує держава для того, щоби людям було легше пройти опалювальний період він заявив:

«Гадаю, що з опалювальним періодом немає складнощів. На ринку з’явилося більше постачальників газу, є можливість вирішувати, з ким краще працювати. Зокрема, одним із таких постачальників є НАК «Нафтогаз України». Тому я сказав би, що на ринку газу немає монополії, а є можливість вибирати. Є ринок і є ринкова ціна. Але зараз ринкова ціна на газ є нижчою, ніж була минулого опалювального сезону».

Крім того, Марченко повідомив, що наступного року передбачається 36,6 млрд гривень на виплату субсидій зі сплати за житлово-комунальні послуги.

«Й отримають їх саме ті категорії, які найбільше цього потребують – ті, кому сімейний сукупний дохід не дозволяє безболісно або самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги», – додав він.

Також міністр підкреслив, що цьогоріч система виплати субсидій не зміниться:

«Нічого не зміниться. Можливо, стане менше субсидіантів, бо зросте рівень мінімальної заробітної плати. Відповідно певна категорія громадян уже не матиме потреби в субсидіях – вони зможуть самостійно все сплатити».

Нещодавно Шмигаль повідомив, що Україна на 90% готова до опалювального сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті