Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Кіпр скасував програму «золотих паспортів», які видаються в обмін на інвестиції

Кіпр скасував програму «золотих паспортів», які видаються в обмін на інвестиції

Al Jazeera опублікувала розслідування, яке свідчить про корупційні схеми в цій галузі

Кіпр скасував програму «золотих паспортів», які видаються в обмін на інвестиції
фото pixabay.com

Влада Кіпру вирішила з 1 листопада скасувати програму «золотих паспортів» – надання громадянства за інвестиції. Про це йдеться в офіційному Twitter-акаунті, що передає інформацію про діяльність глави Кіпру Нікоса Анастасіадіса, пише Investing.com.

«Рішення було засновано на довгострокових недоліках, а також на зловживанні положеннями кіпрської інвестиційної програми», – зазначив офіційний представник уряду Кіпру Кіріакос Кусіос.

У понеділок Al Jazeera опублікувала розслідування, у якому стверджується, що ряд високопоставлених офіційних осіб Кіпру нібито причетний до схеми, яка дозволяє злочинцям отримувати кіпрські паспорти в обмін на інвестиції.

Після цього влада Кіпру заявила, що перевірять всі «золоті паспорти», видані за останні 18 років, починаючи з 2002 року.

Також в серпні Al Jazeera оприлюднила інформацію про 100 власників «золотих паспортів», більшість з яких не відповідають новим правилам отримання громадянства. Серед них виявилися 39 росіян.

Тоді ж влада Кіпру посилила вимоги до інвесторів, які хочуть отримати громадянство країни в обмін на інвестиції в економіку країни. Їх перевірятимуть на причетність до відмивання грошей, а також можуть позбавити громадянства при порушенні закону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті