Марченко заявив, що «Україна виходить із кризи»

Марченко заявив, що «Україна виходить із кризи»

Цього року у бюджеті достатньо фінансового ресурсу, щоб забезпечити усі пріоритетні видатки

Марченко заявив, що «Україна виходить із кризи»
Сергій Марченко
Фото: прес-служба Мінфіну

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає, що сьогодні є всі підстави вважати, що Україна поступово виходить із кризи. Про це він заявив у інтерв'ю Mind.

«Завдяки виконанню доходів податковою і митницею ми надолужуємо відставання у дохідній частині. Це 44,2 мільярда гривень на початок травня. Зараз скоротили цю «дірку» до 10 мільярдів гривень. А до кінця 2020 року її взагалі закриємо», – зауважив Марченко.

Він вважає цю позитивну динаміку результатом, зокрема, боротьби з тіньовими схемами зі сплати ПДВ і фіктивного податкового кредиту та позитивні зміни в роботі Державної митної служби, яка «четвертий місяць поспіль виконує місячний розпис надходжень».

Також Марченко повідомив, що цього року у бюджеті достатньо фінансового ресурсу, щоб забезпечити усі пріоритетні видатки.

«Щодо наступного року, розроблений нами держбюджет на 2021 р. закладає можливості для відновлення і розвитку економіки країни. Ми розподілили ресурс по чітких пріоритетах і підкріпили це реалістичними доходами. Зараз у нас бюджетна дискусія з депутатським корпусом. Для нас Парламент – це партнер, тому будемо шукати консенсус – виключно в інтересах громадян і економіки країни», сказав міністр.

Нагадаємо: МВФ поліпшив оцінку падіння ВВП України у 2020 до 7,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті