ВООЗ прогнозує збільшення показника смертності в Європі в 4-5 разів в січні 2021 року
Фахівці пов’язують свій прогноз з тривалим послабленням карантинних обмежень

Нові випадки зараження COVID-19 в Європі ростуть в геометричній прогресії, але сьогоднішня ситуація сильно відрізняється від весняної. Аналізуючи епідеміологічну ситуацію, директор Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Клюге схвалив введення обмежень у багатьох країнах регіону і закликав неухильно їх дотримуватися, щоб уникнути погіршення ситуації й необхідності приймати набагато жорсткіші кроки, передає пресслужба ВООЗ.
Число нових випадків зараження COVID-19 в Європейському регіоні ВООЗ тільки за 10 днів зросла з 6 млн до 7 млн. Щотижня коронавірусом заражаються 700 000 жителів регіону – це найвищий показник з початку пандемії. А в кожен з днів 9 і 10 жовтня COVID-19 діагностували у рекордного числа людей – понад 120 000.
«Чи означає це, що ми повернулися до березневої ситуації? – Ні. При тому, що сьогодні щодня реєструється у 2-3 рази більше випадків зараження, ніж на піку пандемії у квітні, смертність скоротилася в п'ять разів», – зазначив Клюге
Він констатував, що прогнози, засновані на епідеміологічних моделях, не дають приводу для оптимізму. У разі тривалого ослаблення обмежень в січні 2021 року щоденні показники смертності будуть в 4-5 разів вище, ніж у квітні.
Але ті ж моделі показують, що навіть такі прості заходи, як носіння масок і суворий контроль при скупченні людей – як в громадських місцях, так і в приватних приміщеннях – до кінця січня можуть зберегти 281 000 життів в 53 країнах регіону. Тільки потрібно врахувати, що масками повинні користуватися 95% населення, а не менше 60%, як зараз.
Клюге назвав «абсолютно необхідним» введення все більш жорстких обмежень у багатьох європейських країнах, оскільки вони засновані на наукових даних: вірус поширюється в будинках та інших закритих приміщеннях і там, де не дотримуються правил безпеки.
Нагадаємо: уряд Франції оголосив про відновлення режиму надзвичайного санітарного стану, який закінчився три місяці тому, і введення нічної комендантської години в деяких містах, включно з Парижем.
Як повідомлялось, у зв’язку зі збільшенням кількості випадків COVID-19 Німеччина також вводить карантинні заходи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].