Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
ВООЗ прогнозує збільшення показника смертності в Європі в 4-5 разів в січні 2021 року

ВООЗ прогнозує збільшення показника смертності в Європі в 4-5 разів в січні 2021 року

Фахівці пов’язують свій прогноз з тривалим послабленням карантинних обмежень

ВООЗ прогнозує збільшення показника смертності в Європі в 4-5 разів в січні 2021 року
фото pixabay.com

Нові випадки зараження COVID-19 в Європі ростуть в геометричній прогресії, але сьогоднішня ситуація сильно відрізняється від весняної. Аналізуючи епідеміологічну ситуацію, директор Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Клюге схвалив введення обмежень у багатьох країнах регіону і закликав неухильно їх дотримуватися, щоб уникнути погіршення ситуації й необхідності приймати набагато жорсткіші кроки, передає пресслужба ВООЗ.

Число нових випадків зараження COVID-19 в Європейському регіоні ВООЗ тільки за 10 днів зросла з 6 млн до 7 млн. Щотижня коронавірусом заражаються 700 000 жителів регіону – це найвищий показник з початку пандемії. А в кожен з днів 9 і 10 жовтня COVID-19 діагностували у рекордного числа людей – понад 120 000.

«Чи означає це, що ми повернулися до березневої ситуації? – Ні. При тому, що сьогодні щодня реєструється у 2-3 рази більше випадків зараження, ніж на піку пандемії у квітні, смертність скоротилася в п'ять разів», – зазначив Клюге

Він констатував, що прогнози, засновані на епідеміологічних моделях, не дають приводу для оптимізму. У разі тривалого ослаблення обмежень в січні 2021 року щоденні показники смертності будуть в 4-5 разів вище, ніж у квітні.

Але ті ж моделі показують, що навіть такі прості заходи, як носіння масок і суворий контроль при скупченні людей – як в громадських місцях, так і в приватних приміщеннях – до кінця січня можуть зберегти 281 000 життів в 53 країнах регіону. Тільки потрібно врахувати, що масками повинні користуватися 95% населення, а не менше 60%, як зараз.

Клюге назвав «абсолютно необхідним» введення все більш жорстких обмежень у багатьох європейських країнах, оскільки вони засновані на наукових даних: вірус поширюється в будинках та інших закритих приміщеннях і там, де не дотримуються правил безпеки.

Нагадаємо: уряд Франції оголосив про відновлення режиму надзвичайного санітарного стану, який закінчився три місяці тому, і введення нічної комендантської години в деяких містах, включно з Парижем.

Як повідомлялось, у зв’язку зі збільшенням кількості випадків COVID-19 Німеччина також вводить карантинні заходи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті