В ОП пояснили питання про медканабіс
Йдеться тільки про препарати медичного характеру

В Офісі президента (ОП) пояснили, чому до всеукраїнського опитування в день виборів було включено питання про медичну марихуану. У повідомленні ОП говориться, що з кожним роком це питання стає все більш актуальним у суспільстві, а окремі політики спекулюють на темі обігу наркотиків. Про це повідомляється на сайті ОП.
В ОП зазначають, що багато країн істотно переглянули держполітику щодо медичного канабісу і це допомогло багатьом людям з раком, хронічними і важкими хворобами. В Україні попри те, що були спроби зареєструвати відповідні законопроєкти у Верховній Раді, використання лікарського канабісу повністю заборонено, і певній категорії людей доводиться рятуватися за допомогою небезпечних за наслідками для організму препаратів.
За підрахунками, в Україні близько 2 млн громадян потребують препаратів з канабісу. Вони можуть допомогти при депресіях, при болях і стресовому розладі у військових після повернення з війни.
«Вважаємо несправедливим залишати вирішення цього питання тільки політикам. Без чітко висловленої думки народу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень. … Підкреслюємо: йдеться тільки про препарати медичного характеру», – сказано в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що опитування відбуватиметься в день місцевих виборів, 25 жовтня.
Нагадаємо: британська влада дозволила використовувати марихуану в медичних цілях в листопаді 2018 року. Дозвіл дано для окремих випадків, коли інші ліцензовані продукти не можуть допомогти пацієнтові.
Рішення було прийнято після того, як в червні 2018 року у 12-річного хлопчика Біллі Колдуелла, який страждає на серйозну форму епілепсії, вилучили на в'їзді в країну конопляну олію. Після того, як розгорівся скандал, Колдуеллу надали виняткове право використовувати конопляну олію.
Канада легалізувала марихуану у жовтні 2018 року.
Станом на сьогодні щонайменше 28 держав мають законодавство, яке дозволяє доступ до канабісу для медичних цілей. В цілому, країни Північної та Південної Америки є одними з найбільш прогресивних у цій сфері. Про ці та інші питання – в матеріалі «Не димом єдиним: як медичний легалайз крокує планетою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].