Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
В ОП пояснили питання про медканабіс

В ОП пояснили питання про медканабіс

Йдеться тільки про препарати медичного характеру

В ОП пояснили питання про медканабіс
Фото:TeriVirbickis/Depositphotos

В Офісі президента (ОП) пояснили, чому до всеукраїнського опитування в день виборів було включено питання про медичну марихуану. У повідомленні ОП говориться, що з кожним роком це питання стає все більш актуальним у суспільстві, а окремі політики спекулюють на темі обігу наркотиків. Про це повідомляється на сайті ОП. 

В ОП зазначають, що багато країн істотно переглянули держполітику щодо медичного канабісу і це допомогло багатьом людям з раком, хронічними і важкими хворобами. В Україні попри те, що були спроби зареєструвати відповідні законопроєкти у Верховній Раді, використання лікарського канабісу повністю заборонено, і певній категорії людей доводиться рятуватися за допомогою небезпечних за наслідками для організму препаратів.

За підрахунками, в Україні близько 2 млн громадян потребують препаратів з канабісу. Вони можуть допомогти при депресіях, при болях і стресовому розладі у військових після повернення з війни.

«Вважаємо несправедливим залишати вирішення цього питання тільки політикам. Без чітко висловленої думки народу відповідна дискусія може тривати ще багато років, не виходячи на рівень ухвалення рішень. … Підкреслюємо: йдеться тільки про препарати медичного характеру», – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що опитування відбуватиметься в день місцевих виборів, 25 жовтня.

Нагадаємо: британська влада дозволила використовувати марихуану в медичних цілях в листопаді 2018 року. Дозвіл дано для окремих випадків, коли інші ліцензовані продукти не можуть допомогти пацієнтові.

Рішення було прийнято після того, як в червні 2018 року у 12-річного хлопчика Біллі Колдуелла, який страждає на серйозну форму епілепсії, вилучили на в'їзді в країну конопляну олію. Після того, як розгорівся скандал, Колдуеллу надали виняткове право використовувати конопляну олію.

Канада легалізувала марихуану у жовтні 2018 року.

Станом на сьогодні щонайменше 28 держав мають законодавство, яке дозволяє доступ до канабісу для медичних цілей. В цілому, країни Північної та Південної Америки є одними з найбільш прогресивних у цій сфері. Про ці та інші питання – в матеріалі «Не димом єдиним: як медичний легалайз крокує планетою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті