Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
За отструєнням Навального стоїть ФСБ – The Guardian

За отструєнням Навального стоїть ФСБ – The Guardian

Метою нібито було зробити «недвозначне попередження» і змусити політика виїхати з Росії

За отструєнням Навального стоїть ФСБ – The Guardian
фото DR

Західні спецслужби дійшли висновку, що російського опозиціонера Олексія Навального було отруєно ФСБ, що означає, що це було зроблено за вказівкою Кремля, пише британська газета The Guardian.

За даними видання, цю думку поділяють влада Британії, Німеччини та Франції, що пояснює їх рішення включити до списку санкцій директора ФСБ Олександра Бортнікова.

Європейські лідери відразу після отруєння Навального виступили зі звинуваченнями на адресу російської держави, нагадує видання.

Однак вони поки не виступають з офіційними звинуваченнями на адресу ФСБ або особисто Путіна.

Але джерела видання в західних спецслужбах не сумніваються в причетності ФСБ, хоча це важко довести, додає газета.

The Guardian крім своїх джерел посилається на центр «Досьє», який фінансується Михайлом Ходорковським.

Джерела центру «Досьє» стверджують, що вибір «Новічка» був свідомим. «ФСБ має в своєму розпорядженні широкий асортимент отрут, багато з яких невідомі. Якби вони хотіли вбити Навального, то вони б це зробили», цитує The Guardian.

Прес-секретар Олексія Навального Кіра Ярмиш прокоментувала публікацію про те, що отруєння політика організували співробітники 2-ї служби ФСБ, яка займається захистом конституційного ладу і боротьбою з тероризмом.

Найбільше, судячи з усього, її здивувало твердження джерел видання про те, що мети вбити Навального не було – метою було зробити «недвозначне попередження» і змусити політика виїхати з Росії.

Рада ЄС напередодні опублікувала список санкцій, в який були включені Бортніков, перший заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко і ще чотири представники російської влади. Це перші західні санкції у зв'язку з отруєнням Навального.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті