Nokia і NASA запустять на Місяці мережу зв’язку 4G

Nokia і NASA запустять на Місяці мережу зв’язку 4G

Проект обійдеться в понад $14 млн

Nokia і NASA запустять на Місяці мережу зв’язку 4G
фото pixabay.com

NASA схвалило фінансування проекту компанії Nokia щодо створення на Місяці мережі стільникового зв'язку 4G. За оцінками фахівців, витрати на створення інфраструктури складуть приблизно $14,1 млн, передає HighTech.

У плани агентства входить підключення мобільних баз на Місяці, де будуть проживати колонізатори. Фахівці створять там кілька дослідних і гірничодобувних центрів. Їх функціонування буде в тому числі залежати від мережі швидкого обміну даними, саме для цього дослідники хочуть використовувати 4G, але незабаром вони планують перейти і на 5G. Нещодавно вони випробували цю технологію і заявили, що її функціонал підійде для Місяця.

Під час тестів дослідники задіяли чотири телескопи в Нью-Мексико і один із супутників на орбіті Землі. Сигнал передавався за допомогою лазера у вигляді кодованих інфрачервоних імпульсів. Телескопи змогли послати сигнал потужністю 40 Вт. Вчені отримали точку доступу на поверхні Місяця зі швидкістю завантаження 19,44 Мбіт/с і швидкістю передачі 622 Мбіт/с.

«Система могла б підтримувати зв'язок з місячною поверхнею на великих відстанях, вищих швидкостях і забезпечувати більшу надійність, ніж це передбачено діючими стандартами», – зазначило NASA в своїй заяві про укладення контракту.

Наявність стільникового зв'язку на Місяці може забезпечити зв'язок між астронавтами, усюдиходами, помешканнями співробітників, відзначили вчені.

«Ми хочемо представити [місячну] інфраструктуру, яка дозволить створити міжнародне партнерство для найбільш широкої і різноманітної коаліції дослідників в історії людства», – відзначили в агентстві космічних досліджень.

Агентство також профінансує пристрої для виробництва і накопичення енергії на поверхні Місяця. Вчені представлять «стрибаючого робота», який зможе запускати і переносити невеликі корисні вантажі з одного майданчика на інший.

Раніше компанії Vodafone і Nokia планували створити мобільний зв'язок 4G на Місяці. Спеціально для цього на супутник Землі хотіли доставити обладнання, яке, як заявили співробітники місії, «важить менше упаковки цукру». Воно мало передавати потоки даних високої чіткості з місячного ландшафту на Землю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло