Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Голова ДПС очікує скорочення відставання від плану доходів з 10 до 5 млрд гривень

Голова ДПС очікує скорочення відставання від плану доходів з 10 до 5 млрд гривень

Державі таким чином вдасться профінансувати закладений в держбюджеті дефіцит на цей рік

Голова ДПС очікує скорочення відставання від плану доходів з 10 до 5 млрд гривень
Олексій Любченко
фото: пресслужба ДПС

Голова Державної податкової служби (ДПС) Олексій Любченко прогнозує скорочення відставання від плану доходів за загальним фондом держбюджету за січень-жовтень до 5 млрд гривень. Станом на 1 жовтня цей показник був на рівні 10 млрд гривень. Про це він повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Коли ми перший раз з журналістами зустрічалися навесні, я чітко зафіксував: «мінус» 44 млрд гривень вся країна не виконала загальний фонд держбюджету. А на 1 жовтня вже залишалося «мінус» 10 млрд грн. У жовтні ми перекриємо ще 5 млрд гривень, мінімум. І якщо всі інші адміністратори доходів бюджету вийдуть «в нуль», то залишиться на два місяці перекрити 5 млрд гривень», – сказав він.

За словами Любченка, державі таким чином вдасться профінансувати закладений в держбюджеті дефіцит на цей рік. На думку очільника ДПС, це абсолютно підйомно, і уряду доведеться думати не про адміністрування внутрішніх податків, а про управління держборгом і фінансування дефіциту.

Нагадаємо: значний дефіцит держбюджету, запланований на 2021 рік (6% ВВП), призведе до подальшого збільшення потреб у залученні боргового фінансування. Протягом 2021 року Мінфіну потрібно буде залучити 702 млрд грн боргів, аби профінансувати дефіцит, та погасити старі борги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті