Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Різдво у небезпеці: через COVID туристи не їдуть до Санти в Лапландію

Різдво у небезпеці: через COVID туристи не їдуть до Санти в Лапландію

Фінляндія надає перевагу суворим карантинним обмеженням, більшість іноземців не мають змоги в'їхати в країну

Різдво у небезпеці: через COVID туристи не їдуть до Санти в Лапландію
фото www.flickr.com/photos/xavierfloresdalmau/6540382979

Наближається Різдво, але у рідному селі Санти на півночі Фінляндії через пандемію COVID-19 потік туристів, які зазвичай починають прибувати в Рованіемі в цей час року, зараз відсутній.

Як пише Reuters, Фінляндія ввела одні з найсуворіших обмежень на поїздки в Європі, попри низький рівень зараження, тому більшість іноземців не мають змогу в'їхати в країну.

У північній частині Фінляндії, де багато компаній робили ставку на прибуття туристів для зустрічі із Сантою, щоб побачити північне сяйво або участі в сафарі на снігоходах, різко скоротилася кількість відвідувачів.

Згідно з даними туристичної Business Finland, в серпні кількість іноземних туристів було на 78% нижче, ніж роком раніше.

«Різдво знаходиться в небезпеці для місцевих компаній, – сказала Санна Каркайнен, керуючий директор туристичної ради Visit Rovaniemi. – Саме Різдво настане, але питання в тому, наскільки воно буде щасливим».

Видання зазначає, що Фінляндія уникнула найгірших наслідків весняної пандемії, обравши жорсткий локдаун.

Тепер, як і в більшій частині Європи, число інфікованих знову зростає, досягнувши щоденного рекорду на початку цього місяця, і уряд розглядає нові заходи щодо стримування поширення вірусу.

Наразі в країні з населенням 5,5 млн осіб зареєстровано майже 13 000 випадків COVID-19, з них 346 пацієнтів померли. Санта зустрічає дітей за склом з оргскла, а гноми носять маски, тому радісного різдвяного настрою вже не вистачає.

Анти Антікайнен, директор з продажів туркомпанії Safarctica, яка пропонує тури на снігоходах і купання в крижаній воді, визнає, що в цьому році кількість бронювань впаде на 50-80%.

«Я думаю, що спад буде ближче до 80%», – додав він.

Туристичні компанії, в яких працює близько 8% населення регіону, вже почали скорочувати персонал, і багато хто вже і не сподіваються, що сезон відпусток буде збережений, якщо уряд найближчим часом не зніме деякі обмеження на поїздки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті