Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Держдеп відкликав 113 віз у працівників «Аерофлоту», які перевозили техніку Apple контрабандою

Держдеп відкликав 113 віз у працівників «Аерофлоту», які перевозили техніку Apple контрабандою

Серед незаконно перевезеної техніки - iPhone, iPad і годинники Apple Watch

Держдеп відкликав 113 віз у працівників «Аерофлоту», які перевозили техніку Apple контрабандою
фото DR

Міністерство юстиції США оголосило про закінчення розслідування масштабної справи про контрабанду краденої продукції Apple, в якій були замішані екіпажі «Аерофлоту», пише Frequent flyers.

Злочинне угруповання у складі 10 осіб контрабандою переправило з США до Росії продукцію Apple на суму понад $50 млн, значна частина якої була краденою. Так, наприклад, один iPhone обходився контрабандистам приблизно на $200 дешевше за ринкову вартість.

Контрабандною перевозили  iPhone, iPad і Apple Watch. В якості кур’єрів використовувалися екіпажі «Аерофлоту» на рейсах з Нью-Йорка до Москви, а також пасажири. За підсумками розслідування 113 членів екіпажів позбавили американських віз; це близько 1/6 від усіх членів екіпажів, що мають американські візи і, відповідно, допущених до рейсів в США (всього їх 800 чоловік).

Один бортпровідник міг провезти за один раз 5-10 «айфонів», отримуючи за кожен 2-3 тисячі рублів.

Рекорд за обсягом провезеної контрабанди було поставлено 5 жовтня 2019 року, коли один з членів злочинного угруповання провіз відразу 9 валіз з 235 пристроями на загальну суму $250 000.

З Москви екіпажі теж не літали порожніми; наприклад, з Росії в США ввозили IQOS (він там коштує значно дорожче), рибу, ікру (їх купують ресторани) і навіть домашніх тварин.

З Америки, крім техніки Apple, в промислових масштабах ввозили певні моделі квадрокоптера, а також картдріджі для Juul з тетрагідроканнабінолом, які продаються тільки в Лос-Анджелесі: на останніх заробляють значно більше, ніж на айфонах.

Нагадаємо, в Одесі виявили партію кокаїну на $17 млн у контейнері з бананами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті