Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Telegram-канал Nexta влада Білорусі визнала екстремістським

Telegram-канал Nexta влада Білорусі визнала екстремістським

Тепер поширення інформації з логотипом «NEXTA» або з NEXTA-Live тягне за собою адміністративну відповідальність

Telegram-канал Nexta влада Білорусі визнала екстремістським
фото pixabay.com

Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал NEXTA Live і логотип NEXTA екстремістськими матеріалами, повідомляє TUT.BY з посиланням на прес-службу суду.

Рішення було прийнято «у зв'язку з вмістом інформаційної продукції (відеороликів, закликів і публікацій як від імені самої редакції каналу, так і підписників) з ознаками екстремістської діяльності», пише агентство. На думку суду, публікації Nexta містили публічні заклики до здійснення масових заворушень і допомагали в їх організації.

Справа була розглянута за заявою Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі, уточнює видання. Міністерство інформації повинно включити Telegram-канал і його логотип в список екстремістських матеріалів, вжити заходів щодо обмеження доступу до ресурсів, що містить аналогічні найменування, і їх поширенню на території Білорусі, йдеться в рішенні суду.

МВС Білорусії заявило, що розміщення інформації з логотипом Nexta, а також репости публікацій каналу будуть переслідуватися в адміністративному порядку.

«Відтепер опублікування або розміщення, в тому числі способом перепосту, інформації з логотипом «NEXTA» або з NEXTA-Live тягне за собою адміністративну відповідальність за розповсюдження, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або пропагує таку діяльність», – заявили в міністерстві.

Адміністратори Telegram-каналу заявили, що проведуть ребрендинг NEXTA, зазначивши, що рішення суду не поширюється на інші канали проекту: новинний NEXTA і сатиричний LUXTA.

Після рішення суду Telegram-канал Nexta у вівторок, 20 жовтня, змінив свою назву на Hexta.

Telegram-канал Nexta після початку масових протестів в Білорусі став одним з головних джерел інформації про акції опозиції. За тиждень протестів кількість його підписників збільшилася від 300 000  до 2 млн.

МВС Білорусі завело на засновників каналу Романа Протасевича і Степана Путіло від чотирьох до шести кримінальних справ сумарним терміном ув'язнення до 25 років.

Протасевич, який займав позицію головного редактора Nexta, згодом пішов з проекту, пояснивши це тим, що він і Путіло «не змогли прийти до спільної думки» про майбутнє каналу.

Нагадаємо, влада Білорусі відібрала у видання TUT.BY статус ЗМІ.

За матеріалами Forbes

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті