Telegram-канал Nexta влада Білорусі визнала екстремістським
Тепер поширення інформації з логотипом «NEXTA» або з NEXTA-Live тягне за собою адміністративну відповідальність

Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал NEXTA Live і логотип NEXTA екстремістськими матеріалами, повідомляє TUT.BY з посиланням на прес-службу суду.
Рішення було прийнято «у зв'язку з вмістом інформаційної продукції (відеороликів, закликів і публікацій як від імені самої редакції каналу, так і підписників) з ознаками екстремістської діяльності», пише агентство. На думку суду, публікації Nexta містили публічні заклики до здійснення масових заворушень і допомагали в їх організації.
Справа була розглянута за заявою Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі, уточнює видання. Міністерство інформації повинно включити Telegram-канал і його логотип в список екстремістських матеріалів, вжити заходів щодо обмеження доступу до ресурсів, що містить аналогічні найменування, і їх поширенню на території Білорусі, йдеться в рішенні суду.
МВС Білорусії заявило, що розміщення інформації з логотипом Nexta, а також репости публікацій каналу будуть переслідуватися в адміністративному порядку.
«Відтепер опублікування або розміщення, в тому числі способом перепосту, інформації з логотипом «NEXTA» або з NEXTA-Live тягне за собою адміністративну відповідальність за розповсюдження, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або пропагує таку діяльність», – заявили в міністерстві.
Адміністратори Telegram-каналу заявили, що проведуть ребрендинг NEXTA, зазначивши, що рішення суду не поширюється на інші канали проекту: новинний NEXTA і сатиричний LUXTA.
Після рішення суду Telegram-канал Nexta у вівторок, 20 жовтня, змінив свою назву на Hexta.
Telegram-канал Nexta після початку масових протестів в Білорусі став одним з головних джерел інформації про акції опозиції. За тиждень протестів кількість його підписників збільшилася від 300 000 до 2 млн.
МВС Білорусі завело на засновників каналу Романа Протасевича і Степана Путіло від чотирьох до шести кримінальних справ сумарним терміном ув'язнення до 25 років.
Протасевич, який займав позицію головного редактора Nexta, згодом пішов з проекту, пояснивши це тим, що він і Путіло «не змогли прийти до спільної думки» про майбутнє каналу.
Нагадаємо, влада Білорусі відібрала у видання TUT.BY статус ЗМІ.
За матеріалами Forbes
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].