Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
НАТО створить новий космічний командний центр в Німеччині

НАТО створить новий космічний командний центр в Німеччині

Його метою стане протидія загрозам супутникової інфраструктури на орбіті, зокрема з боку РФ

НАТО створить новий космічний командний центр в Німеччині
фото www.flickr.com/photos/defenceimages/14386519750/

Генеральний секретар Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберг анонсував, що НАТО створить новий космічний командний центр в Німеччині для протидії загрозам супутникової інфраструктури на орбіті.

«Деякі країни, в тому числі Росія і Китай, розробляють протисупутникові системи, які можуть засліплювати, дезактивувати або збивати супутники й створювати небезпечні уламки на орбіті. Нам необхідно поліпшити наше розуміння проблем в космосі та нашу здатність їх вирішувати», – цитує його слова Defense News.

Створення центру на авіабазі Рамштайн в Німеччині має бути узгоджено в ході зустрічі міністрів оборони країн НАТО, яка розпочнеться в четвер, 22 жовтня.

«Центр забезпечить космічну підтримку операцій НАТО, дозволить обмінюватися інформацією і координувати нашу діяльність», – сказав Столтенберг.

Близько половини з приблизно 2000 супутників, які наразі обертаються навколо Землі, належать країнам НАТО. ЄС вже витратив мільярди на запуск супутників, що входять в його геолокаційні угруповання Galileo і систему спостереження Copernicus.

Ці дії НАТО підкреслюють підвищену увагу альянсу до космічних загроз. Нагадаємо: наприкінці минулого року альянс визначив космос окремою сферою проведення операцій, поряд з повітрям, морем, сушею і кіберпростором.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті