Захворіло у світі
59,192,123
Померло у світі
1,396,673
Вилікувалось у світі
37,914,015
Захворіло в Україні
647,976
Померло в Україні
11,263
Вилікувалось в Україні
299,358
Керівник Міносвіти розкритикував впроваджену раніше систему фінансування вишів в Україні

Керівник Міносвіти розкритикував впроваджену раніше систему фінансування вишів в Україні

Формула повинна враховувати інтереси вишів, які готують вчителів, вихователів, лікарів тощо

Керівник Міносвіти розкритикував впроваджену раніше систему фінансування вишів в Україні
В. о. міністра освіти Сергій Шкарлет
Фото: mon.gov.ua

Виконувач обов'язків міністра освіти й науки Сергій Шкарлет вважає несправедливою чинну систему фінансування закладів вищої освіти. Про це він написав у своєму телеграм-каналі, наголосивши, що відбудеться засідання, де ректори повинні прозвітувати про чинний підхід фінаснування.

«МОН рішуче налаштоване навести порядок у питаннях фінансування закладів вищої освіти. Свого часу формула фінансування ВНЗ була розроблена тими, хто жодного дня не працював у навчальних закладах, хто не має стажу ні фінансової, ні педагогічної роботи. Логічно, що це призвело до несправедливого розподілу коштів», – написав Шкарлет.

В. о. міністра зазначив, що згоден із тим, що при фінансуванні вишів держава має підтримувати найкращих.

«Водночас формула фінансування має враховувати інтереси не лише «обраних» університетів, а також і тих, які готують вчителів, вихователів, працівників сфери культури, лікарів, журналістів тощо»», – додав він.

Шкарлет повідомив, що відбудеться засідання Ради ректорів Київського вузівського центру.

«Сподіваюся, поважні ректори чітко аргументують, чи все гаразд у тих підходах, які нав’язувалися раніше. Як варто виправляти ситуацію, аби «формула» запрацювала на благо української освіти, без штучних привілеїв та без винятків», – заявив він.

Як повідомлялося, з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності. Зокрема, введений формульний підхід передбачає, що 80% бюджету виш отримує гарантовано для базових витрат, решту – залежно від позиції в міжнародних рейтингах, відсотку працевлаштування випускників, обсягу залучених із альтернативних джерел коштів.

Ексміністр освіти і науки України Ганна Новосад вважала оптимальним скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті