Міністр освіти України пропонує утричі зменшити кількість вишів в країні

Міністр освіти України пропонує утричі зменшити кількість вишів в країні

Для очистки системи уряд планує позакривати філії ВНЗ в деяких містах, а певні університети об’єднати

Міністр освіти України пропонує утричі зменшити кількість вишів в країні
Ганна Новосад
фото www.facebook.com/UAMON

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад вважає оптимальним скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні втричі. Про це вона розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Мені здається, що якби у нас було десь 80 університетів, що втричі менше, ніж зараз, то ми би трохи почистили систему», – сказала вона.

Новосад зазначила, що уряд прийняв зміни до закону про вдосконалення вищої освіти, де є норма, яка говорить про те, що з 2021 року філії вишів в окремих містах мають зникнути

«Я вважаю, що це дуже правильно, тому що у нас занадто роздута мережа цих філій, які часто прикриваючись назвою національного державного університету надають набагато гіршу якість освіти, а в дипломі написано, що ти навчався в хорошому виші», – розповіла міністр.

Окрім того, вона зазначила, що з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їх діяльності.

«В цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності. Наступного року і надалі це співвідношення буде збільшуватися. Відверто слабкі університети просто помруть, бо перестануть отримувати державне фінансування», – пояснила Новосад.

Окрім того, Міносвіти є засновником університетів, тому має адміністративні важелі і може ініціювати оптимізацію певних закладів.

«Зараз якраз готується великий кейс по оптимізації, скоро буде рішення уряду про об’єднання чотирьох університетів і створення на їх основі одного хорошого закладу. Це буде дуже важлива історія успіху, особливо зважаючи на місто, де це буде робитися», – зазначила міністр.

Нагадаємо: днями Верховна Рада ухвалила розроблений урядом закон «Про повну загальну середню освіту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію