Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
МЗС заявило рішучий протест незаконним розкопкам в окупованому Криму

МЗС заявило рішучий протест незаконним розкопкам в окупованому Криму

Росіяни шукають останки солдат, що померли під час Кримської війни

МЗС заявило рішучий протест незаконним розкопкам в окупованому Криму
фото: archaeolog.ru

Міністерство закордонних справ України (МЗС) заявило рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з проведенням археологічних розкопок на території Альмінської долини та у місті Севастополь з грубим порушенням норм міжнародного права та законодавства України. Про це повідомляється на сайті міністерства.

«Відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року, Російська Федерація як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території України,  а також вживати необхідних заходів для їх збереження», – йдеться у заяві.

Зазначається, що рекомендаціями Генеральної конференції ЮНЕСКО, що визначає принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок від 5 грудня 1956 року, передбачено, що, у випадку збройного конфлікту, держава, яка окупувала територію іншої держави, повинна утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій території.

МЗС наголошує, що Росія має припинити всі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи на території Альмінської долини та в місті Севастополь, а також забезпечити належне ставлення до усієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій РФ території України, дотримуючись міжнародного права.

Нагадаємо: у вересні стало відомо, що на окупованих територіях Севастополя і АР Крим в рамках так званого «історико-археологічного проєкту» «Крим-Севастополь 2020» розпочнуть розкопки з метою пошуку останків російських, французьких і англійських солдатів, які загинули під час Кримської війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті