Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Премію імені Сахарова присудили білоруській опозиції

Премію імені Сахарова присудили білоруській опозиції

В 2018 році премію присудили українському режисерові Олегу Сенцову

Премію імені Сахарова присудили білоруській опозиції
фото www.flickr.com/photos/presseservice_rathenow/50423784593

Демократична опозиція Білорусі, яку представляє Світлана Тихановська і ще 9 осіб, удостоєна премії Сахарова. Про це оголосив спікер Європарламенту Давид Сассолі, передає DW.

«Масштабні протести, які тривають на площах Білорусі вже 11 тижнів, вразили світ. Тоді як наше захоплення народом Білорусі зростає, ми все більше засмучені насильницьким придушенням з боку (режим – ред.) Лукашенка», – заявив Сассолі.

«Насильство ніколи не переможе правду. Наш меседж вам, дорогі лауреати, – залишайтеся сильними і не припиняйте вашу боротьбу. Знайте, що ми вас будемо підтримувати», – додав він.

До цього рішення про присудження премії білоруській опозиції прийняла президія Європарламенту. Церемонія вручення повинна відбутися 16 грудня на пленарному засіданні в Страсбурзі, однак у зв'язку з пандемією,її проведуть в Брюсселі в онлайн-форматі.

Премія «За свободу думки» імені Сахарова (Sakharov Prize for Freedom of Thought) – премія в області прав людини, заснована в 1988 році Європейським парламентом в честь Андрія Сахарова. Премія вручається особам, які зробили «винятковий внесок у боротьбу за права людини по всій земній кулі».

Нагадаємо: 2018 році премію Сахарова присудили українському режисерові Олегу Сенцову, який утримувався тоді у в'язниці в Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті