Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Влада Бразилії підтвердила дані про смерть учасника тестувань вакцини AstraZeneca

Влада Бразилії підтвердила дані про смерть учасника тестувань вакцини AstraZeneca

За даними ЗМІ, він отримав не дозу вакцини, а плацебо

Влада Бразилії підтвердила дані про смерть учасника тестувань вакцини AstraZeneca
фото DR

Один з учасників випробувань вакцини від коронавірусу, розробленої Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca, помер в Бразилії. Про це повідомляє газета Globo з посиланням на бразильське Національне агентство з санітарного нагляду, пише РБК.

28-річний доброволець помер 15 жовтня. Причиною стали ускладнення через COVID-19. Відповідно до одного з джерел газети, доброволець отримав не дозу вакцини, а речовину, що використовується в якості плацебо.

Інститут «Д'Ор», який проводить тестування в Ріо-де-Жанейро, уточнив, що загалом у Бразилії в міжнародній програмі досліджень вакцини AstraZeneca беруть участь 8 000 чоловік. З них половина отримала дозу вакцини, а друга половина – плацебо.

Раніше Оксфордський університет і AstraZeneca двічі призупиняли випробування своєї вакцини. Перший раз це сталося в липні, коли у одного з добровольців виявили розсіяний склероз. Пізніше експертна група дійшла висновку, що діагноз не має відношення до вакцини.

Другий раз дослідження були припинені у вересні через побічний ефект у одного з учасників. Тоді ЗМІ повідомляли, що у жінки-добровольці, що отримала вакцину, виникло запалення спинного мозку, що є рідкісним, але можливим побічним ефектом при введенні деяких вакцин. У AstraZeneca цю інформацію спростували і пояснили, що припинення випробувань мало «рутинний характер і необхідне в разі виявлення розладу, причини виникнення якого потенційно не встановлені».

AstraZeneca проводить дослідження вакцини в Великобританії, США, Бразилії та Південній Африці. Як випливає з публікації в журналі The Lancet, препарат створений з використанням аденовірусу шимпанзе.

Акції AstraZeneca упали на торгах після новини про смерть учасника випробувань вакцини.

Нагадаємо, в J&J призупинили дослідження вакцини проти COVID-19 через незрозумілу хворобу в учасника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті