Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Nokia намагається заборонити продаж продуктів Lenovo

Nokia намагається заборонити продаж продуктів Lenovo

Фінський виробник звинуватив Lenovo в порушенні 20 патентів

Nokia намагається заборонити продаж продуктів Lenovo
фото pixabay.com

Фінська Nokia намагається заборонити продаж продуктів Lenovo після того, як компанія здобула перемогу в патентному розгляді. Таким чином, боротьба в сфері ліцензування загострюється, передає Bloomberg, на яке посилається DailyComm.

Наприкінці вересня 2020 року суд Мюнхена ухвалив, що Lenovo порушила один із патентів Nokia, в якому мова йде про технології кодування відео, і тому китайська компанія повинна припинити продаж продуктів, що використовують цю розробку.

20 жовтня 2020 року Nokia спробувала привести у виконання постанову, яка поширюється на комп'ютери ноутбуки і планшети.

«Судовий позов ніколи не був нашим найкращим варіантом, але Lenovo не бажає вступати в переговори, незважаючи на чітке судження, яке підтверджує несанкціоноване використання запатентованої технології Nokia. Наші двері відкриті для Lenovo, щоб розв'язати це питання шляхом сумлінних переговорів», – йдеться в заяві Nokia.

Lenovo подала апеляцію на судове рішення і заявила, що Nokia відмовилася ліцензувати свою інтелектуальну власність на справедливих і недискримінаційних умовах (Fair, Reasonable and Non-Discriminatory, FRAND), ні Lenovo, ні її стороннім постачальникам, яким потрібна ця технологія.

Тяганина почалася ще в минулому році, коли фінський виробник звинуватив Lenovo в порушенні 20 патентів. Крім шести позовів в Німеччині, позови проти Lenovo були подані в США, Бразилії та Індії.

Каменем спотикання став популярний формат стиснення відео H.264 (також відомий як MPEG-4 part 10), який використовується в мобільних пристроях і ПК.

Джерела Reuters кажуть, що Nokia вимагає сильно завищеної глобальної ставки роялті, яка більш ніж в 50 разів перевищує розумну і прийнятну, на думку Lenovo, ставку. Представник Nokia відмовився розкрити фінансові деталі.

Варто відзначити, що в 2017 році Nokia вже подавала в суд на Apple за порушення її патентів і отримала компенсацію в розмірі $2 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті