Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Гонконг оштрафував Goldman Sachs на рекордні $350 млн

Гонконг оштрафував Goldman Sachs на рекордні $350 млн

Корупційний скандал обійдеться американському банку приблизно в $7 млрд

Гонконг оштрафував Goldman Sachs на рекордні $350 млн
фото DR

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу оштрафувала азіатський підрозділ Goldman Sachs на рекордні для себе $350 млн. Регулятор визнав американський банк винним «у серйозних упущеннях і недостатньому управлінні ризиками, комплаєнсом і боротьбою з відмиванням грошей, які сприяли незаконному привласненню $2,6 млрд з $6,5 млрд, залучених компанією 1Malaysia Development Berhad (1MDB) в ході трьох розміщень облігацій в 2012 і 2013 роках», передає Коммерсант.

Скандал з малайзійським фондом вибухнув ще в 2015 році, коли в ході перевірки випливла інформація про його борги на $11 млрд. Розслідування виявило корупційні схеми за участю високопоставлених малайзійських чиновників і дозволило виявити майже $700 млн з цієї суми на особистих рахунках тодішнього прем'єр-міністра Малайзії Наджіба Разака.

Інша частина коштів державного фонду пішла на хабарі іноземним чиновникам. Зараз колишній прем'єр відбуває тюремний термін за корупцію.

Цього тижня стало відомо, що американський банк погодився визнати свою провину, а також виплатити владі США $2,8 млрд в обмін на припинення переслідувань у цій справі. В рамках угоди банк виплатить Мінюсту США штраф $2,2 млрд і поверне $600 млн незаконно зароблених коштів.

У липні Goldman Sachs оголосив про досягнення домовленостей з урядом Малайзії про врегулювання всіх претензій, виплативши владі Малайзії $2,5 млрд готівкою і надавши гарантії повернення ще $1,4 млрд, отриманих в якості доходів від активів, пов'язаних з 1MDB.

Таким чином, корупційний скандал обійдеться американському банку приблизно в $7 млрд. Сьогодні ж The Wall Street Journal повідомила, що компанія має намір стягнути частину цих коштів з керівників Goldman Sachs і Goldman Sachs Asia, відповідальних за незаконну діяльність банку.

За даними джерел газети, десятки мільйонів доларів будуть стягнуті з нинішнього гендиректора компанії Девіда Соломона, його попередника Ллойда Бланкфейна, а також з ряду інших топ-менеджерів банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті