Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Банк Goldman Sachs визнає провину в корупційному скандалі і заплатить штраф $2,8 млрд

Банк Goldman Sachs визнає провину в корупційному скандалі і заплатить штраф $2,8 млрд

В ході перевірки банківського фонду 1MDB виявилися борги на $11 млрд

Банк Goldman Sachs визнає провину в корупційному скандалі і заплатить штраф $2,8 млрд
фото DR

Американський інвестбанк Goldman Sachs виплатить владі США штраф $2,8 млрд, а його азіатське відділення визнає провину в обмін на припинення подальших переслідувань у справі про корупцію в малайзійському державному інвестфонді 1MDB. Про це повідомляють The Wall Street Journal і Bloomberg, на які посилається Коммерсант.

Угода з американськими правоохоронними органами буде укладена у вигляді так званого відкладеного розгляду, при якому влада може знову почати переслідування, якщо до певного терміну фігурант вчинить нове подібне правопорушення.

Повідомляється, що в рамках угоди банк виплатить Мінюсту США штраф $2,2 млрд і поверне $600 млн незаконно зароблених коштів.

Скандал із малайзійським фондом вибухнув ще в 2015 році, коли в ході перевірки виявилися його борги на $11 млрд.

Розслідування виявило корупційні схеми за участю високопоставлених малайзійських чиновників і дозволило виявити майже $700 млн з цієї суми на особистих рахунках тодішнього прем'єр-міністра Малайзії Наджіба Разака. Інша частина коштів державного фонду пішла на хабарі іноземним чиновникам. Зараз колишній прем'єр відбуває тюремний термін за корупцію, його засудили до 12 років ув’язнення.

У липні Goldman Sachs оголосив про досягнення домовленостей з урядом Малайзії про врегулювання всіх претензій, виплативши владі Малайзії $2,5 млрд готівкою і надавши гарантії повернення ще $1,4 млрд, отриманих в якості доходів від активів, пов'язаних з 1MDB.

Загалом, за підрахунками американських ЗМІ, корупційний скандал у Малайзії обійдеться Goldman Sachs більш ніж в $5 млрд – у вигляді штрафів і компенсацій владі Малайзії та США.

Раніше повідомлялося, що Goldman Sachs заплатить $3,9 млрд за врегулювання справи малайзійського фонду 1MDB.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті