Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Британія уклала торгову угоду з Японією, довівши ЄС, що вона може зробити це самостійно

Британія уклала торгову угоду з Японією, довівши ЄС, що вона може зробити це самостійно

Угода набере чинності 1 січня 2021 року

Британія уклала торгову угоду з Японією, довівши ЄС, що вона може зробити це самостійно
фото pixabay.com

Великобританія підписала торгову угоду з Японією. Як повідомляє Bloomberg, вона стала першою великою економічною угодою після Brexit.

На церемонії у Токіо міністр міжнародної торгівлі Великобританії Ліз Трас і міністр закордонних справ Японії Тосиміцу Мотегі підписали документ, умови якого були визначені ще у вересні, приблизно через три місяці після початку офіційних переговорів між двома країнами.

Згідно з заявою МЗС Японії, угода значною мірою зберігає умови, на яких Великобританія вела торгівлю з Токіо, коли була членом ЄС. Очікується, що угода збільшить валовий внутрішній продукт (ВВП) Великобританії на 0,07% в порівнянні з рівнем 2018 року в протягом наступних 15 років, заявив британський уряд.

«Раніше було заявлено, що незалежна Британія не зможе укласти великі торгові угоди або що для їх досягнення потрібні роки, – сказала Трас репортерам після церемонії підписання. – Але сьогодні ми довели, що недоброзичливці не мають рації».

Вона додала, що ця угода допоможе Великобританії приєднатися до всеосяжного транстихоокеанського партнерства.

Агентство зазначає, що угода полегшує доступ на ринок Великобританії для деяких японських товарів і додає правила для цифрової торгівлі та фінансових послуг. Управління міжнародної торгівлі Великобританії заявило, що воно надає особливі переваги, в тому числі в таких областях, як цифрові технології і дані, фінансові послуги, продукти харчування та напої, а також творчі галузі.

Угода між Японією і Великобританією має бути схвалено японським парламентом на засіданні, яке почнеться на наступному тижні, що дозволить йому вступити в чинності 1 січня 2021 року.

Тим часом, уряд Джонсона відновлює переговори з ЄС, щоб уникнути повторного введення тарифів і квот, коли Великобританія вийде з єдиного ринку і митного союзу 31 грудня.

Раніше Джонсон закликав країну готуватися до відокремлення від загальноєвропейського ринку і митного союзу з 1 січня 2021 року без торгової угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті