Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Анкара заявила про арешт «російської агентури», погрожує переглянути контракти з «Газпромом»

Анкара заявила про арешт «російської агентури», погрожує переглянути контракти з «Газпромом»

Російські шпигуни отримували інформацію, яка може призвести до мільярдів економічних збитків

Анкара заявила про арешт «російської агентури», погрожує переглянути контракти з «Газпромом»
фото www.flickr.com/photos/156552013@N04/38561082070

І так непрості відносини між РФ та Туреччиною можуть погіршитися завдяки «шпигунським пристрастям», які розгорілись після затримання турецькими спецслужбами заступника керуючого директора і ще п'ятьох співробітників компанії Bosphorus Gaz – великого покупця російського газу, який до 2018 року перебував у власності «Газпрому».

Як повідомляє Daily Sabah, Емель Озтюрк і її підлеглих підозрюють в політичному і військовому шпигунстві. Їх було затримано на місці злочину при передачі конфіденційної інформації про імпорт енергоресурсів агенту великої зарубіжної енергетичної компанії. Розслідування ведуть Національна розвідка Туреччини і Управління по боротьбі з фінансовими злочинами в Стамбулі. Всім підозрюваним пред'явлені кримінальні звинувачення.

В ході розслідувань було виявлено, що Озтюрк контактувала безпосередньо з трьома посадовими особами іноземної енергетичної компанії. Вона передала їм електронною поштою інформацію, яка може призвести до мільярдів економічних збитків.

Прокуратура вимагала різноманітних покарань для обвинувачених від по життєвих до 21 року ув’язнення.

Тим часом Мерт Гьоксу, генеральний директор Bosphorus Gaz, де Озтюрк працювала його заступником, втік з країни. Цифрові матеріали в будинку Гьоксу вилучила поліція.

Як повідомляє OilExp, іноземною компанією, в інтересах якої діяла Озтюрк, є «Газпром». Російській монополії передавалися дані про газове родовище, яке Туреччина відкрила в Чорному морі, а також цифри по потокам газу і його вартості.

Шпигунський скандал загрожує переговорам щодо продовження контрактів на поставки російського газу в Туреччину, кажуть джерела.

У 2021 році закінчується термін договорів на 7,75 млрд кубометрів на рік, і можливість їх пролонгації вже під питанням через конфлікти Москви і Анкари в Сирії, Лівії, до яких додалася війна в Нагірному Карабаху.

Для Bosphorus Gaz розслідування може закінчитися відкликанням ліцензії, не виключає один з учасників турецького газового ринку. У компанії є контракти на імпорт 4 млрд кубометрів російського газу щорічно. Один з них – на 0,75 млрд куб – закінчується в 2021 році.

Як повідомлялось, Росія майже втратила газовий ринок Туреччини. Між тим, Туреччина ще донедавна була другим найбільшим клієнтом після Німеччини, а у 2020-му році відмовилася від російських поставок практично повністю.

Нещодавно міністр енергетики країни Фатіх Донмез повідомив, що видобуток газу на нещодавно відкритому родовищі в Чорному морі буде дешевшим ніж імпорт сировини з-за кордону, зокрема з РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті