Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Астронавтка МКС стала першою громадянкою США, яка проголосувала на президентських виборах

Астронавтка МКС стала першою громадянкою США, яка проголосувала на президентських виборах

Кейт Рубінс зробила свій вибір, перебуваючи на борту Міжнародної космічної станції

Астронавтка МКС стала першою громадянкою США, яка проголосувала на президентських виборах
фото NASA

Американська астронавтка Кейт Рубінс в четвер взяла участь в голосуванні на виборах президента США, перебуваючи на борту Міжнародної космічної станції, і її голос буде зарахований – хоча Рубінc зараз знаходиться на висоті 408 км над Землею, передає Голос Америки.

«Сьогодні я проголосувала, перебуваючи на борту МКС», – ідеться в повідомленні члена екіпажу МКС Кейт Рубінс, яка минулого тижня розпочала піврічне перебування на борту орбітальної станції. Повідомлення було опубліковано в офіційному акаунті NASA у Twitter.

NASA опублікувало фотографію Рубінс, чи зачіска розвівається в умовах невагомості, перед білою кабінкою з паперовою табличкою з написом «Кабіна для голосування в МКС». Рубінс і NASA описали цей процес як форму заочного голосування.

Захищений за допомогою спеціального кодування електронний бюлетень був відправлений по електронній пошті на МКС з Космічного центру імені Джонсона в Х'юстоні, штат Техас. Рубінс заповнила бюлетень по електронній пошті і відправила його назад в Х'юстон.

Астронавтка вже не вперше голосує, перебуваючи в космосі: в 2016 році вона так само взяла участь у виборах, перебуваючи на борту МКС. У 1997 році Конгрес прийняв закон, що дозволяє астронавтам голосувати з космосу.

Троє інших американських астронавтів також повинні були проголосувати з космосу, проте їх політ на МКС, запланований на 31 жовтня, було відкладено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті