Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Walmart судиться з владою США в спробах відбитися від звинувачень в опіоїдній кризі

Walmart судиться з владою США в спробах відбитися від звинувачень в опіоїдній кризі

Криза пов’язана зі зростання кількості смертей через безконтрольне вживання опіоїдних анальгетиків

Walmart судиться з владою США в спробах відбитися від звинувачень в опіоїдній кризі
фото DR

Американська Walmart Inc, найбільша в світі компанія роздрібної торгівлі, яка крім цього має мережу з понад 5000 аптек в США, подала до суду на федеральний уряд, щоб перешкодити Мін'юсту притягнути її до відповідальності за можливу роль в опіоїдній кризі, передає Інтерфакс.

У позові йдеться, що Мін'юст і Управління по боротьбі з наркотиками (Drug Enforcement Administration, DEA) хочуть покласти на компанію провину за недопрацювання федерального уряду в боротьбі з опіоїдною кризою. Walmart стверджує, що влада хоче змусити рітейлера виплатити високі штрафи за можливу роль в посиленні кризи в зв'язку з тим, що фармацевти компанії відпускали ліки за сумнівними рецептами лікарів.

Мета позову – добитися від федерального судді постанови про те, що у влади немає законних підстав вимагати від компанії компенсацію.

Walmart повідомила, що «заходи, якими погрожують владі, будуть безпрецедентними». Компанія відзначила, що уряд не стверджує, що компанія відпускала ліки за видозміненими рецептами або що її фармацевти мали неналежні відносини з пацієнтами або лікарями.

«На тлі власних істотних промахів Мін'юст і DEA намагаються заднім числом покласти на фармацевтів і аптеки непрацюючі вимоги, які не можна знайти ні в одному законі і які виходять за межі компетенції і посадових обов'язків фармацевтів», – йдеться в позові.

Позов компанії необов'язково стане перешкодою для будь-яких заходів з боку Мін'юсту. Однак постанова суду на користь компанії і того, як вона трактує закон, дасть ритейлеру перевагу в разі позову з боку влади, пише газета The Wall Street Journal.

За повідомленням Walmart, Мін'юст визнав, що кілька сотень лікарів виписували сумнівні рецепти, за якими фармацевти компанії не повинні були відпускати ліки. Тим часом близько 70% цих лікарів все ще мають від DEA дозвіл на роботу, повідомила Walmart.

«Іншими словами, позивачі хочуть звинуватити Walmart в тому, що компанія продовжує відпускати ліки за нібито неправильним рецептами, виписаними лікарями, яких DEA і регулятори штатів наділили відповідними повноваженнями», – йдеться в позові.

Walmart є однією з кількох великих компаній, яких влада штатів і округів США хочуть притягнути до відповідальності за роль в опіоїдній кризі. Під нею розуміється зростання кількості смертей через безконтрольне вживання опіоїдних анальгетиків. В середині 1990-х років препарати опіоїдної групи широко використовувалися в США, щоб зняти гострий і хронічний біль. Фармацевтичні компанії в той час просували нібито безпечні знеболювальні і, таким чином, стимулювали лікарів виписувати ці препарати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті