Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Ворожнеча між Туреччиною і Грецією загострюється

Ворожнеча між Туреччиною і Грецією загострюється

Не допомогло і скасування заплановане військових навчань в Середземному морі, яке мало на меті знизити напругу між суперниками

Ворожнеча між Туреччиною і Грецією загострюється
фото www.flickr.com/photos/142574389@N08/46824420534/

Суперечка між Туреччиною і Грецією в східному Середземномор'ї набирає обертів і може поставити під загрозу зриву заплановані переговори щодо територіальних спорів.

Як повідомляє Bloomberg, суперники обмінялися образливими словами в неділю, 25 жовтня, після того, як Туреччина оголосила про проведення сейсмічної розвідки в районі Середземного моря, на який претендують обидві держави.

Черговий спалах конфлікту підірвав «добру волю», виявлену на минулому тижні, коли сторони погодилися скасувати свої військові навчання задля послаблення напруженості, викликаної турецькими енергетичними дослідженнями.

Агентство повідомляє, що суперечка між членами Організації Північноатлантичного договору стає все більш мілітаризованою, оскільки обидві сторони мобілізують в Середземному морі як кораблі, так і літаки. Крім конфлікту через своїх морські кордони, у них також є розбіжності з приводу розвідки енергоресурсів поблизу розділеного острова Кіпр, який сам довгий час був джерелом конфлікту між Грецією і Туреччиною.

МЗС Греції піддало критиці план Туреччини з обстеження вод на південь від грецького острова Родос, заявивши, що це «істотно підриває перспективи конструктивного діалогу». Туреччина відхилила цю заяву як «необґрунтовану», заявивши, що її дослідницьке судно буде проходити через район, який повністю розташований в межах континентального шельфу країни.

Однак дві країни по-різному визначають цю межу. Греція стверджує, що острови повинні прийматися до уваги при розмежуванні континентального шельфу країни відповідно до Морського права ООН, яке Туреччина не підписувала. Анкара стверджує, що континентальний шельф країни слід відміряти від материкової частини. За заявою МЗС Туреччини, зона дослідження, заявлена Туреччиною, становить 440 км (230 морських миль) від материкової Греції і 130 кілометрів від Туреччини.

Туреччина «готова до діалогу і співпраці в пошуках рішення, заснованого на рівності, при якому гарантуються законні права Туреччини і турків-кіпріотів в Східному Середземномор'ї», – йдеться в заяві міністерства. – Ми також очікуємо, що Греція утримається від вигадування надуманих підстав і продовження попередніх умов, щоб уникнути діалогу з Туреччиною».

Перші нафтогазові родовища були виявлені в Східному Середземномор'ї в 2009 році. Деякі перспективні ділянки шельфу є предметом територіальних суперечок між Туреччиною і Кіпром, Туреччиною і Грецією, Ізраїлем і Ліваном. У січні 2019 року представники Єгипту, Кіпру, Греції, Ізраїлю, Італії, Йорданії та Палестини оголосили про формування Газового форуму Східного Середземномор'я.

Ситуація в Середземному морі загострилася, коли Туреччина оголосила про намір провести з 21 липня по 2 серпня сейсморозвідку біля грецького острова Кастелорізо, розташованого за 2 км від турецького узбережжя.

У вересні 2020 року країни, що входять в Газовий форум Східного Середземномор'я, підписали угоду про створення міжурядової організації. Документ підписали представники Єгипту, Ізраїлю, Греції, Кіпру, Італії та Йорданії. Група об'єднує регіональних суперників Туреччини, яка веде запеклу суперечку з членами ЄС Грецією і Кіпром щодо прав на буріння газу в регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті