Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Держави Східного Середземномор’я створили газову організацію

Держави Східного Середземномор’я створили газову організацію

До організації увійшли країни, що конкурують з Туреччиною і Лівією за нафтогазові ресурси в Східному Середземномор'ї

Держави Східного Середземномор’я створили газову організацію
фото www.flickr.com/photos/available-light/3420818439

Країни, що входять в Газовий форум Східного Середземномор'я, підписали угоду про створення міжурядової організації. Як повідомляє Reuters, документ підписали представники Єгипту, Ізраїлю, Греції, Кіпру, Італії та Йорданії.

Група об'єднує регіональних суперників Туреччини, яка веде запеклу суперечку з членами ЄС Грецією і Кіпром щодо прав на буріння газу в регіоні.

Франція подала заявку на приєднання, а США і ЄС запросили статус спостерігачів.

Для Ізраїлю форум «став першим в історії регіональним співробітництвом з арабськими та європейськими країнами з контрактами на експорт (ізраїльського) газу в Йорданію і Єгипет на суму 30 млрд доларів, і це тільки початок», – зазначив міністр енергетики Юваль Стейніц.

Єгипет почав імпортувати ізраїльський газ на початку цього року для можливого реекспорту в Європу або Азію.

Однак регіональна політика, інфраструктура і транспортні витрати, а також суперництво між Туреччиною і сусідами зі східного Середземномор'я ускладнюють перспективи експлуатації та транспортування газу з регіону.

Нагадаємо: зараз Європейський союз розглядає подальші санкції проти Туреччини в зв'язку з її розвідкою енергоресурсів в суперечливих водах східного Середземномор'я, де в останні роки Ізраїль, Кіпр і Єгипет виявили значні запаси природного газу.

Європейські дипломати працюють над ослабленням напруженості, викликаної суперечливими інтерпретаціями морських кордонів і ворожнечею між Туреччиною і Кіпром через офшорні запаси газу навколо острова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті