Hewlett Packard створює один з найпотужніших суперкомп'ютерів у світі

Hewlett Packard створює один з найпотужніших суперкомп'ютерів у світі

Його робота буде еквівалентною одночасній роботі 1,5 млн ноутбуків

Hewlett Packard створює один з найпотужніших суперкомп'ютерів у світі
фото Shutterstock

Hewlett Packard Enterprise (HPE) уклала контракт з Європейським спільним підприємством з розвитку високопродуктивних обчислень (EuroHPC) на створення одного з найпотужніших в світі суперкомп'ютерів на суму понад $160 млн, передає DailyComm.

Новий суперкомп'ютер під назвою LUMI буде розташований в Фінляндії. Він буде використовувати суперкомп'ютери HPE Cray EX з процесорами AMD EPYC і AMD Instinct нового покоління і досягне теоретичної пікової продуктивності понад 550 Пфлопс, що еквівалентно одночасній роботі 1,5 млн ноутбуків.

Потужності LUMI будуть надані десяти європейським країнам: це Бельгія, Данія, Ісландія, Норвегія, Польща, Фінляндія, Чехія, Швейцарія, Швеція та Естонія.

«Після введення в експлуатацію в середині 2021 року суперкомп'ютер LUMI стане одним з найбільш конкурентоздатних та екологічних суперкомп'ютерів у світі, – каже виконавчий директор EuroHPC Андерс Дам Єнсен. – Ця найкраща в своєму класі система допоможе європейським дослідникам, представникам промисловості та державного сектору краще розуміти і реагувати на складні виклики, перетворюючи їх в інноваційні можливості в таких сферах, як охорона здоров'я, прогнозування погоди, міське та сільське планування».

Також HPE планує розширити свій ланцюжок поставок суперкомп'ютерів в Європі за рахунок виробництва суперкомп'ютерів HPE Cray EX з рідинним охолодженням і систем HPE Apollo в місті Кутна-Гора в Чехії.

HPE також створить Центр компетенції в Європі, який буде володіти необхідними інструментами і експертизою для розробки і тестування додатків, програм, процесорів та інших рішень, необхідних для створення програм ексафлопсного класу.

Нагадаємо, США замовили розробку найпотужнішого компютера у світі для керування своїм ядерним потенціалом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло