NASA виявило воду на поверненій до Землі поверхні Місяця
Це може мати ключове значення для майбутніх місій на Місяць

У ході досліджень Місяця з допомогу літаючого інфрачервоного телескопа SOFIA на тому боці супутника, який повернутий до Землі, вперше зафіксовані сліди води, повідомили в понеділок представники NASA, пише Інтерфакс.
Відкриття було зроблено в рамках досліджень, що проводилися на стратосферній німецько-американській обсерваторії SOFIA, яка розміщується на борту літака Boeing 747.
«Ми вперше можемо підтвердити наявність води на сонячному боці Місяця завдяки даним, отриманим з телескопа SOFIA, – повідомив у Twitter глава агентства Джим Брайденстайн. – Ми поки що не знаємо, чи зможемо ми використовувати її в якості ресурсу. Пошук води на Місяці має ключове значення для наших дослідницьких планів в рамках програми Artemis (щодо висадки американських астронавтів на Місяць в 2024 році)».
Науковий співробітник Центру космічних польотів імені Годдарда Кейсі Хоннібалл, яка вивчає дані про можливі запаси води на Місяці, виступаючи на прес-конференції в понеділок, повідомила, що на сонячному боці Місяця в рамках досліджень, що проводилися з використанням обсерваторії SOFIA, були «вперше зафіксовані молекули води».
Раніше вважалося, що вода на Місяці може перебувати в кратерах на її зворотному темному боці, який не піддається сонячному нагріванню.
В рамках амбітної програми NASA Artemis у 2024 році планується повернення американських астронавтів на Місяць і проведення досліджень в районі її Південного полюса, де повинні знаходитися запаси води у вигляді льоду.
Як вказує NASA, будучи джерелом води, повітря і палива, ці запаси стануть ключовим ресурсом для тривалих місячних місій, а також зможуть забезпечувати дослідження далекого космічного простору.
У 1970-х роках радянський зонд вперше зафіксував сліди води на поверхні Місяця, а в 1990-х роках зонд NASA Clementine виявив поблизу полюсів Місяця лід, який міг би забезпечувати місячну станцію водою і паливом для космічних місій. У 2018 році NASA заявило, що на Місяці, безсумнівно, є вода, однак розміри її запасів до кінця не досліджені.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].